* ESC - закрити вікно пошуку
Володимир Зеленський
Французький журнал подав до суду через фейкові карикатури на Зеленського
27.05.2025
Французький сатиричний журнал Charlie Hebdo подав позов до суду на соціальну мережу Х через публікацію фейкових карикатур-обкладинок видання. Про це представники журналу повідомили на сторінці у мережі Х.
Серед фейкових малюнків, які публікують від імені журналу, є й карикатури на президента України Володимира Зеленського.
«Ми подаємо позов проти Х через приблизно п’ятнадцять фальшивих обкладинок, які використовують графічні коди газети, щоб змусити людей повірити, що ми підтримуємо політику путіна. Ці обкладинки імітують наш сатиричний стиль і можуть ввести в оману необережного читача», — зазначили представники журналу у своїй заяві.
Окрім того, у редакції журналу зазначили, що цим позовом команда намагається захистити свій імідж і цінності та розвіяти будь-які сумніви, які ці маніпуляції можуть викликати серед суспільства.
«Виробництво фейкових карикатур налагоджено у практично індустріальних масштабах. Це очевидний намір поширювати проросійську пропаганду. Ми хочемо встановити авторів та можливих організаторів цієї пропаганди», — розповів адвокат видання Рішар Малка у коментарі для французької інформаційної агенції AFP.
Наразі позов стосується близько 15-ти фейкових малюнків та обкладинок, хоча їхня кількість набагато більша. Серед останніх публікацій — неправдива обкладинка журналу, на якому зобразили Зеленського поряд із кріслом колісним, в якому перед столом з написом «Банк Ватикану» сидить мертвий папа римський Франциск. Зеленському додали слова: «Це я, папа Франциск. Будь ласка, перекажіть усі мої гроші в Україну».
Нагадаємо, у листопаді 2024 року британська газета The Times опублікувала карикатуру на президента України Володимира Зеленського — його зобразили у ролі рожевого кролика. В українських мережах почали обурюватися недоречності ілюстрації на 1000-й день війни.ʼ
Чільне фото: AFP
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт