міжнародна підтримка

#FreeMaksymButkevych: небайдужі зі всього світу закликають звільнити Максима Буткевича

17.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Правозахисник, журналіст співзасновник Громадського радіо, військовослужбовець Максим Буткевич перебуває у полоні російських військових, тому активісти, журналісти, правозахисники закликають сприяти якнайшвидшому звільненню у соцмережах. 

Виконавчий директор Європейського фонду за демократію (EED) Єжи Помяновський написав у Twitter: «Дуже стурбований інформацією, що Максим Буткевич, один із найактивніших українських правозахисників і співзасновник @HromadskeRadio & @zminaUA, захоплений російськими військами. Переконливо закликаємо докласти спільних зусиль для його звільнення».

 


Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський приєднався до заклику: «Відомий український правозахисник, журналіст і друг Чехії Максим Буткевич незаконно утримується в російському полоні. Як і багато інших, цієї весни він став на захист країни. Звільніть Максима і всіх українських полонених».


Журналістка Ольга Токарюк зазначила: «Мій давній друг, журналіст і правозахисник Максим Буткевич, який пішов до армії після повномасштабного вторгнення Росії, був взятий у полон росіянами. Рідні не чули про нього з кінця червня. Для його звільнення потрібен міжнародний резонанс».

 


Доцентка кафедри права Інституту зменшення ризиків та стихійних лих (UCLIRDR) Юлія Лоффе написала: «Я працювала з Максимом Буткевичем для Агентства ООН у справах біженців в Україні. Він є правозахисником і засновником проєкту «Без кордонів», партнера УВКБ ООН. Максим багато років працював на захисті біженців та боровся з мовою ворожнечі».

 


Долучилися до закликів й організації та медіа: інформацію про Буткевича поширили правозахисний центр ZMINA, кінофестиваль Docudays UA, Телебачення Торонто, Група з аналізу гібридних загроз та інші.

 

Максим Буткевич — правозахисник, журналіст, співзасновник та член ГО «Громадське радіо». З початком повномасштабної війни поставив на паузу свою діяльність із допомоги біженцям, журналістську, гуманітарну, просвітницьку і правозахисну активність.  Став до лав української армії у березні 2022 року. Близько 10 років присвятив правозахисній діяльності. Зокрема, входив до правління українського представництва Amnesty international та громадської ради при МВС.

 

До останнього часу був координатором проєкту «Без кордонів», спрямованого на допомогу шукачам притулку та українським переселенцям і протидії мові ворожнечі. А також був координатором впровадження системи моніторингу та швидкого реагування на порушення прав людини в Україні – REAct, Альянсу громадського здоров’я.

 

У червні він потрапив у полон. 

 

Переглянути більше дописів та долучитися до закликів можна за хештегом #FreeMaksymButkevych.

 

Як повідомлялося,  російські окупанти хочуть влаштувати показове судилище з Максима Буткевича. У травні телеоператора Суспільного Василя Філімона, що теж захищав Україну, росіяни взяли у полон.

 

Джерело та чільна ілюстрація: Громадське радіо