злочини росії

Росіяни хочуть засудити правозахисника Буткевича за тероризм

13.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Російські окупанти хочуть влаштувати показове судилище з полоненого правозахисника, журналіста, військовослужбовця Максима Буткевича. Про це повідомив його батько Олександр Буткевич.

Певний час рідні не повідомляли про полон правозахисника, але перервати мораторій на мовчання їх спонукала небезпека висунення фейкових звинувачень проти нього. 

 

«Небезпека в тому, що його почали називати нацистом, що його правозахисна діяльність — лише «прикриття», «легенда, під якою ховався фашист, командир карального взводу». Все це звісно робиться для того, щоб створити підґрунтя, щоб надалі вилучити Максима з середовища військовополонених і окремо інкримінувати йому статтю тероризму, замаху на державний устрій чи щось інше», — розповів Олександр Буткевич.

 

Він переконаний, що максимальне висвітлення ситуації та поширення правди про його сина буде нейтралізацією пропаганди росії, яка шириться та надзвичайно шкодить правозахиснику.

 

Максим Буткевич — правозахисник, журналіст, співзасновник та член ГО «Громадське радіо». З початком повномасштабної війни поставив на паузу свою діяльність із допомоги біженцям, журналістську, гуманітарну, просвітницьку і правозахисну активність. Близько 10 років присвятив правозахисній діяльності. Зокрема, входив до правління українського представництва Amnesty international та громадської ради при МВС.

 

До останнього часу був координатором проєкту «Без кордонів», спрямованого на допомогу шукачам притулку та українським переселенцям і протидії мові ворожнечі. А також був координатором впровадження системи моніторингу та швидкого реагування на порушення прав людини в Україні – REAct, Альянсу громадського здоров’я.

 

Протягом багатьох років є одним з модераторів показів та подій міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

 

 Став до лав української армії у березні 2022 року. 

 

У червні він потрапив у полон. Відео з ним опублікували російські пропагандисти. Вони написали, що військові, а серед них і Максим Буткевич, опинилися у полоні під Гірським, що на Луганщині. 24 червня російські загарбники окупували Гірську громаду Луганської області.

 

Нагадаємо, журналіста і військового з Маріуполя Олександра Гуділіна росіяни взяли в полон.

 

Читайте також: Українські правозахисники вимагають в ООН розслідувати насильницькі зникнення журналістів

Джерело: Громадське радіо

 

Чільне фото: Суспільне