Михайло Захаревич

Голова Наглядової ради УКФ Михайло Захаревич склав повноваження

11.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Захаревич Михайло Васильович, призначений головою Наглядової ради Українського культурного фонду, склав свої повноваження. Про це повідомляє сайт УКФ.

Захаревич обіймав посаду відповідно до частини другої статті 5 Закону України «Про Український культурний фонд» і Наказу Міністерства культури та інформаційної політики України № 40 від 28 січня.2021 року.

 

Свої повноваження він склад за власним бажанням.

 

Також повідомляється, що згідно з регламентом Наглядової ради УКФ, відбулось засідання, на якому висунули трьох кандидатів на посаду голови Фонду, яких подадуть на розгляд та призначення центральним органом виконавчої влади. Це:

 

  • Лариса Мудрак, громадська діячка, медіаекспертка, публіцистка;
  • Лариса Латипова, виконавча директорка Асоціації випускників «Аспен -Україна»;
  • Лілія Млинарич, засновниця Koktebel Jazz Festival, продюсерка.

 

Як відомо, нещодавно Український культурний фонд оголосив новий склад наглядової ради. До неї увійшло вісім членів за квотами президента, Мінкульту та у наслідок рейтингового голосування. Дев’ятим членом став Михайло Захаревич за посадою.

 

8 лютого 2021 року УКФ повідомив, що у виконавчої директорки Українського культурного фонду Юлії Федів, яка обіймала цю посаду з 2018 року, завершився контракт. Вона продовжить виконувати свої обов’язки, поки проводять конкурс. Того ж дня Наглядова Рада УКФ оголосила конкурс на посаду виконавчого директора установи.

 

Водночас члени Українського ПЕН опублікували заяву, у якій закликали владні інституції гарантувати чесність і прозорість виборів президента УКФ, а також підтримали публічні дебати кандидатів.

 

Тоді на посаду директора УКФ претендували восьмеро осіб: В’ячеслав Жила, Станіслав Которобай, Леся Миськів, Сергій Міранков, Анастасія Рагімова, Жанна Румко, Юлія Савостіна, Олег Соснов, а Юлія Федів і Вікторія Шторм, які пройшли до другого туру, відмовились від участі в конкурсі. Тож директора так і не обрали.

 

Разом з тим члени наглядової ради проголосували за те, що новий конкурс буде оголошений найближчим часом.