ЗСУ

Головред «Новинарні» Дмитро Лиховій став до лав ЗСУ

20.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Головний редактор медіа «Новинарня» Дмитро Лиховій мобілізувався до лав ЗСУ. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видання.

Лиховій став уже п’ятою людиною з редакції та громадської організації «Новинарні», хто пішов в армію — це половина колективу.
Дмитро Лиховій зазначив, що мобілізувався, бо отримав повістку. «Моя перша повістка за весь час війни. Тож від однієї праці, яку я вважав сродною й необхідною в нинішніх умовах, я переходжу до іншої служби, не менш необхідної. У березні 2014-го, в першу хвилю мобілізації до АТО, я пішов у військкомат просто за телефонним дзвінком о шостій ранку (ну, не пішов, а поїхав на таксі). Тоді й медкомісію не проходив. Тепер − пройшов. … Під час першої мобілізації мені в армії стукнуло 40. Тепер от насувається 50 (“уууу, які ми оптимісти”, пожартував би Дикий). Але ж справді оптимісти))) Якось прорвемося», – написав журналіст.
Обов’язки головної редакторки відтепер виконуватиме Леся Шовкун. Як зазначив Лиховій, до кінця війни у“Новинарні” залишаються тільки жінки. У більшості з них або чоловіки чи батьки у війську, або вони самі − фронтові й армійські репортерки і волонтерки.
Щоб тримати планку за якістю та кількістю контенту, видання просить читачів про фінансову підтримку. Надіслати її можна за посиланням.
Дмитро Лиховій також закликав українців мобілізуватися: «У нинішніх умовах нам потрібен суспільний договір щодо мобілізації. Цей договір зафіксував би розуміння глибини загрози та її можливе подолання. Потрібна чесна публічна розмова про реальні проблеми армії й мобілізації – як обов’язкова передумова їх вирішення. Це означає, що потрібно прикрутити рівень пафосу державної пропаганди (так, у телемарафоні насамперед) і від гасел та аргументів “героїзму” й “неминучої перемоги” перейти до міркувань “прагматизму”, “усвідомленої потреби”, “перемоги заробленої”».

За його словами, у підрозділах ЗСУ фактичний недобір по особовому складу. «За пів року армія стане ще менша. За рік… За рік наступ може бути вже в інший бік. Тоді тут уже точно не буде ні передвиборчих кампаній і політтехнологій (розкрутку яких я бачу в фейсбуці щодня), ні мовних срачів. Хіба вже “язикові”», — наголосив Дмитро Лиховій.

Повне звернення Лиховія читайте за посиланням.
Як повідомлялося, письменник Ілларіон Павлюк очолить пресслужбу в Міноборони.
Джерело: ІМІ