бездомні

«Я з тобою» – бездомні читають вірш Юрія Іздрика

09.04.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У мережі опублікували відео, на якому бездомні декламують вірш Юрія Іздрика «Я з тобою». Ролик розміщений на Facebook-сторінці руху «Молодь За Мир».

 

Я З ТОБОЮ

 

коли дійдеш до краю і ступиш за край і поглине пітьма з головою
лиш одне загадай –
щоб сказала вона:
«ти не бійся
я поруч з тобою»

коли загнаний в кут свій останній редут віддаватимеш майже без бою
пригадай собі це:
«я з тобою я тут
не здавайся
я разом з тобою»

 

коли відчай і сумніви втома і страх стиснуть серце глухою журбою
прозвучить одкровенням в її устах:
«не журися
я тут
я з тобою»

і коли вже зламається вісь світова коли згорнеться небо сувоєм
із нізвідки долинуть її слова:
«все нормально
я тут
я з тобою»

 

Автори ролика зазначають, що відео було записане ще минулого літа, проте зараз, під час епідемії, ці слова звучать із новою силою.

 

Вірш Юрія Іздрика «Я з тобою» увійшов до збірки «Ліниві і ніжні», яка побачила світ 2018 року у видавництві А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА.

 

«Молодь За Мир» – це всесвітній рух молоді, створений всередині Спільноти святого Егідія. Осередки руху працюють у багатьох містах Європи, Африки, Азії та Америки. В Україні вони діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові та Одесі.

 

Серед справ, якими займається рух: допомога бездомним та бідним людям, яких зустрічають на вулиці, навідування літніх людей у будинках престарілих, організація для них свят та виїздів, походів у музеї та інше.

 

Нагадаємо: у 2009 році Юрій Іздрик взяв участь у фотопроєкті івано-франківського фотографа Ростислава ШпукаБ.О.М.Ж. («Без Ознак Мистецького Життя»). Фото розміщувалися у соціально-культурному журналі «Просто неба».

 

Проєкт був створений для бездомних і соціально не захищених верств населення. Весь тираж журналу продавали безпритульні, половину зароблених грошей залишали собі, а решта йшла на розбудову інфраструктури для бомжів.

 

Читайте також й інші вірші зі збірки «Ліниві і ніжні».