Ілюстрація

Як Одеські шрифтові постери допомагають ЗСУ

15.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Музей типографії в Одесі з часу повномасштабного вторгнення росії 24 лютого створює воєнні плакати на основі старої типографії. Кошти з продажу цих постерів передаються на потреби ЗСУ. Читомо зібрало найкращі приклади та поспілкувалося з очільником музею Сергієм Ровинським про проєкт.

Музей історії одеських літер понад три роки займається збереженням шрифтових особливостей місцевих вивісок. Він з’явився як відповідь на недбале ставлення міської влади (а іноді й місцевого бізнесу та городян) до шрифтової спадщини. Ініціатором створення музею став керівник одеського Зеленого театру Сергій Ровинський.

 

«На маленьких та маловідомих вуличках можна ще знайти чудові об’ємні металеві вуличні вказівники, в центрі ж висить суцільна плоска пластикова потворність. Масове падіння смаку та певна вседозволеність, властиві недавньому часу, призвели до часткової втрати містом свого вигляду. Ми вирішили це змінити. Шукати всілякі написи з одеського минулого. З різних часів та режимів, різними мовами. Ці написи можуть розповісти цікаві історії про місто — якщо захотіти їх слухати», — коментує Сергій Ровинський.

 

Для популяризації своєї діяльності Сергій з командою створювали постери присвячені Одесі й зрозумілі, переважно, для одеситів. Але з 24 лютого тематика плакатів змінилася на воєнну.

Сергій зазначає, що увесь дизайн створює сам. Станом на зараз готові уже близько 40 плакатів. Кожен із них можна купити за 350 грн. Автори надсилають постери у форматі А3, які готові до друку, а усі гроші перераховують на потреби ЗСУ, не забираючи комісії. За березень вдалося таким чином зібрати понад 250 тисяч гривень.

Коментуючи подальшу долю проєкту, Сергій зазначає: «Дуже б хотіли робити виставки. Навіть зараз ми намагаємось виставляти постери закордоном, демонструючи Європі красу українського слова та збираючи кошти для ЗСУ. Але на мирні виставки теж сподіваємось. Музей має продовжувати свою роботу. Чи буде він концентруватися на постерах, чи повністю повернеться до пошукової діяльності в Одесі, чи з’явиться ще щось нове — наразі складно дати відповідь».

Подивитися усі плакати, придбати їх або підтримати діяльність музею можна за посиланням.

 

Читайте також: Букви в місті: як в Одесі зберігають старі таблички й вивіски