День Незалежності

Як письменники та дипломати вітали українців із Днем Незалежності

24.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

До Дня Незалежності України закордонні письменники і дипломати вітали українців у свої соціальних мережах, не забуваючи літературу. Читомо зібрали публікації митців і діячів у цій добірці. 

Письменники

Фінська письменниця Софі Оксанен

Авторка написала слова привітанні у своєму Facebook. Вона зазначила, що зробила благодійний внесок на підтримку України. 

Польський письменник Вітольд Шабловський

Журналіст та письменник опублікував привітання у своєму Facebook

Білоруський письменник Андрей Хадановіч

Письменник зробив допис білоруською мовою, у якому привітав українців.

Дипломати

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг

Урядовець привітав українців з Днем Незалежності. У своєму відеозверненні, опублікованому на сторінці у Twitter, він процитував вірш Тараса Шевченка.

 

Посол Нідерландів в Україні Єннес де Мол

Посол у вишиванці записав відеопривітання для українців до Дня Незалежності, пообіцявши підтримку своєї країни. Він записав своє привітання українською мовою.

Пані посол Великої Британії в Україні

Мелінда Сіммонс звернулася до українців державною мовою, привітавши їх із Днем Незалежності. Вона звернула увагу на героїчний і стійкий опір українського народу, а також його гумор. Вона додала, що Україна захищає не тільки себе, а ційнності вільного демократичного світу.

 

Міністерство оборони Великої Британії долучилося до привітань. Воно опублікувало відео виконання оркестром шотландської гвардії пісні «Стефанія» гурту «Калуш».

 

Крім цього, компанія Google випустила спеціальний дудл, присвячений незалежності України (авторка — Ольга Штонда). А також при пошуці у браузері на логотипові висвічувався прапор України. 

 

 

Нагадаємо, що раніше Читомо зібрали інформацію, які іноземні письменники та письменниці відмовляються від контрактів на переклади своїх книжок у росії через прохання українців.

 

Читайте також: Бардуґо, Арден, Крістофф, Орбітовський та інші: як фантасти з усього світу підтримують Україну

 

Чільна світлина: uapost.us