Київ

Як створювали шрифти для перейменованих станцій київського метро

04.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Києві триває створення літер для перейменованих станцій метро «Звіринецька» та «Площа Українських Героїв». Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль. 

За його словами, зараз розпочалася робота з моделювання і виготовлення літер за виготовленими влітку 2D-дизайнами букв. Тепер букви почнуть відливати у повнорозмірні форми, а після цього підрядник передасть їх метрополітену – тоді їх розмістять на перейменованих станціях.

 

У коментарі Читомо Богдан Гдаль розповів, що працювати над шрифтом для станції, що раніше називалася іменем Льва Толстого, він почав 2023 року задовго до офіційного затвердження нової назви, але з розумінням, що вона буде затверджена. Створення шрифтів для станцій метро — ініціатива Богдана Гдаля. «Для мене це було важливо, і я це почав робити в надії, що мені вдасться проштовхнути цю ідею. Чому важливо? Бо так зрезонувало всередині. Внутрішня мотивація», — повідомив він.

 

Повністю прочитати історію створення шрифту для «Площі українських героїв» можна тут.

 

«Шрифти на різних станціях — це зріз епох, етапів розвитку метрополітену. Перші станції метро оформлені сталінською антиквою з москви. Потім вже були деякі місцеві експерименти, як от спроба створити фірмовий геометричний шрифт синьої гілки. Кожен архітектор вносив щось своє. В цифрову еру на деяких станціях все робили абияк, і брали перше, що потрапляло під руку — наприклад, Arial. Це окреме дослідження що з цим робити, і куди рухати», — каже дизайнер.

 

Як повідомлялося, раніше Богдан Гдаль пропонував змінити російський шрифт «Іжиця» на зупинкових павільйонах України.

 

Читайте також: Шрифти на експорт: найцікавіші українські гарнітури, про які мають знати у світі

 

Зображення: фейсбук-сторінка Богдана Гдаля