літературні фестивалі

Єдині в наших спільних цінностях — гасло українського стенда на книжковому фестивалі «Світ книги» в Чехії

03.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На чеському літературному фестивалі «Світ книги» працюватиме український стенд з гаслом «Єдині в наших спільних цінностях», під час якого зокрема обговорюватимуть вільну Україну як умову для вільної Європи. Про це повідомили на сайті Українського інституту книги.

 

«Україна вдячна Чехії за підтримку у ці важкі часи, ми єдині в наших цінностях і боремося за спільне європейське майбутнє», — зазначили на сайті УІК.

 

Одним із майданчиків для українського голосу цьогоріч на фестивалі стане сцена «Література як голос свободи». Окрім дискусій, тут читатимуть твори українських авторів відомі чеські інтелектуали та українські учасники фестивалю. 

 

У межах фестивалю також відбудеться презентація чеського перекладу книжки «Кримськотатарська кухня», яка розповідає про історію та культуру кримськотатарського народу як невіддільну складову сучасної української культури. 

 

Окрім цього, Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» покаже музичний перформанс «Фокстроти», який презентує українську авангардну поезію першої половини XX століття. Подія стане своєрідною pre-party всього ярмарку. 

 

Український та Чеський PEN-центри організують спільну дискусію «Роль культури та літератури під час війни», у якій візьмуть участь українські автори Алім Алієв, Катерина Міхаліцина, Євгенія Кононенко та чеські письменники Саша Стоянович Чарлі та Мірча Дан Дуца. Подію модеруватиме чеська культурна менеджерка, видавчиня Луціє Ржеґоржікова.

 

Також на ярмарку відбудеться виставка робіт українських книжкових ілюстраторів з угрупування Pictoric #StandWithUkraine, які відображають українські реалії воєнного часу останніх трьох місяців.

 

На українському стенді будуть художні, науково-популярні та дитячі книжки українських видавництв «Каламар», «Наш формат», «ВСЛ», Сходознавче видавництво «Сафран», «Час майстрів», «Видавництво», «Чорні вівці», «Білка», Yakaboo, Meridian Czernowitz, Vivat, «Мандрівець», «Видавництво 21», Їzhak, «Моторний равлик», «Центр Довженка», «Наутілус», «Фабула».

 

Під час роботи українського стенда відбуватиметься збір коштів на проєкт «Книжки без кордонів», який УІК реалізує під патронатом першої леді України Олени Зеленської спільно з МКІП та МЗС. На стенді також буде здійснюватися збір коштів на підтримку України. 

 

Фестиваль триватиме з 9 по 12 червня в Празі. Для українців вхід на ярмарок безплатний. Більше інформації про роботу ярмарку для відвідувачів можна знайти за посиланням.

 

Як повідомлялося, на Книжковому ярмарку у Варшаві працював український стенд зі слоганом «Дякуємо, Польще! / Dziękujemy, Polsko» на знак подяки польському народові.  

 

На знак солідарності з Україною «Світ книги» припинив співпрацю з видавцями з рф.

 

Читайте також: Празький книжковий ярмарок «Світ книги» вперше з українською програмою

 

Чільне фото: УІК