Шевченківська премія

Євген Нищук став новим головою Шевченківського комітету

22.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Президент України Володимир Зеленський призначив ексміністра культури та актора Євгена Нищука головою Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка, звільнивши з цієї посади Юрія Макарова. Відповідний указ №288/2023 опублікували на сайті президента.

Президент доручив голові Комітету подати пропозиції щодо нового персонального складу.

 

«Розумію ту велику місію, до якої долучений. Вдячний своїм попередникам і робитиму все, щоб Премія здобула новий імпульс для розвитку», — зазначив Нищук.

 

 

Євген Нищук — український актор театру, кіно та дубляжу. З 27 лютого до 2 грудня 2014 року та з 14 квітня 2016 року до 29 серпня 2019 року був міністром культури. Зробив внесок у міжнародне визнання країнами світу Голодомору в Україні, як злочину перед людством, об’їхавши з мистецьким проєктом «Панахида по Голодомору» країни Європи.

 

Як відомо, попередній голова Комітету національної премії імені Тараса Шевченка Юрій Макаров склав повноваження. Цьому передувала оприлюднена 9 березня заява голови комітету щодо перенесення нагородження на 22 травня через необхідність визначити лавреатів у новій номінації. Зрештою лавреатів оголосили 11 березня. Кілька днів по тому більшість членів комітету Шевченківської премії заявили про свою відставку.

 

Чільне фото: Getty images