Календар подій

Євгеній Стасіневич проведе лекцію «Василь Стус: між політикою і поетикою»

Євгеній Стасіневич, літературний критик, радіоведучий та ведучий програм про літературу на UA: Суспільне, проведе лекцію «Василь Стус: між політикою і поетикою».

Стус вважається одним із найсильніших авторів в історії української літератури, загалом щедрої на добру поезію. Але парадокс: про нього чимало знають, проте вкрай погано власне читають. І чи не впершу чергу це пов’язано зі ступенем заполітизованості фігури поета: різкий нонконформізм, непримиренне дисидентство, ув’язнення, табори, тяжка смерть у карцері. Багатьом здається, що і вірші його відповідні: публіцистичні, риторичні, злободенні та протестні. Доля правди в цьому є, хоча звести всього Стуса до бунту проти радянської системи – злочинно.

 

Стус-поет куди складніший та безмірно цікавіший від цього. А втім, чи можна це реально побачити і як треба читати ці часто герметичні тексти, аби усвідомити їх реальний потенціал? Як Стуса варто оцінювати і у ряд яких національних поетів слід поміщати, аби правильно підсвітити? Та головне: чи існує феномен Василя Стуса поза політикою, і якщо так, то яким він постає у цій своїй оголеній поетичності?
Тобто: політика і поезія у світі Стуса – хто кого?

Запрошуємо на келих вина та лекцію, де ми поговоримо про:

  • Стуса як Шевченка 20 століття;
  • Стуса як складного поета, який не зводиться до таборів і заслання;
  • Життєтворчість Стуса: біографія, яку великою мірою він собі обрав сам;
  • Стуса на інших великих національних поетів 20 століття (Тракль, Целан, Лорка, Пастернак, Еліот, Рільке), і чому на їхньому тлі він геть не губиться;
  • Стуса і українську класику;
  •  Стуса і сьогоднішню культуру: чому його треба читати, а не просто знати.

 

Вартість участі: до 22 жовтня – 350 грн, у день івенту – 400 грн.

Подія на фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект