Календар подій

30.11

Львів

16:00 Дім Франка, вул. І. Франка, 150-152

Ігор Набитович презентує книгу «Дерево життя літературного роду» у Львові

Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка (Дім Франка – Franko House) у партнерстві з видавництвом «Дух і літера» (Дух і Літера) та Українським культурним фондом (Український культурний фонд) запрошують на презентацію книги Ігоря Набитовича «Дерево життя літературного роду: Іван Федорович, Володислав Федорович, Дарія Віконська».

 

 

 

Історія трьох поколінь письменників роду Федоровичів тісно переплітається із світовідчуттям, світоуявленням трьох епох: творчість і чин Івана Федоровича закорінені у Романтизм, Володислава Федоровича – у Позитивізм, в «органічну працю», Ліни Федорович-Малицької (Дарії Віконської) – у Модернізм.

 

 

 

Відтак кожному з них присвячена тут окрема книга життя – книга творчості і праці на тлі їхніх епох.

 

 

 

Проект реалізовано за підтримки Український культурний фонд

 

 

Під час презентації мови йтиме і про інше цьогорічне видання, до якого причетний Ігор Набитович як перекладач: Саломея Реґіна Русєцька де Пільштин. ВІДЛУННЯ СВІТУ: історія подорожей та пригод мого життя / З польської та білоруської переклав Ігор Набитович. Львів: ЛА «Піраміда», 2018. 312 с. («Приватна колекція»).

 

 

 

Написані в Істамбулі у 1760 році польською мовою мемуари білоруської шляхтянки Саломеї Русєцької де Пільштин своїм змістом нагадують феєречний авантюрний роман. Поруч із розповідями про події в европейських країнах, російській та турецькій імперіях, їх володарів, різних верств суспільства Саломея Русєцька де Пільштин оповідає й про гетьманів Івана Мазепу та Кирила Розумовського, його брата Олексія – потаємного чоловіка російської імператриці Єлізавєти І. Серед різних країн, місць і міст, у яких авторці довелося жити, любити, радіти й страждати, особливе місце займає Україна.

 

 

 

Довідка:

Ігор Набитович (1964 р. н.) – український і польський літературознавець, перекладач (із білоруської та польської мов); доктор філології (doktor habilitowany), доктор філософії (PhD) Українського Вільного Університету в Мюнхені (Баварія), професор. Професор Університету ім. Марії Кюрі-Склодовської (UMCS) у Любліні.  За фахом – математик, фізик, філолог. Автор книжок «Леонід Мосендз – лицар Святого Ґрааля» (2001), «Універсум sacrum’y в художній прозі (від Модернізму до Постмодернізму)» (2008) та біля 200 наукових публікацій з теорії літератури, компаративістики, історії европейських літератур українською, англійською, білоруською, польською, хорватською, французькою, туркменською мовами.

 

 

 

До участі у презентації запрошені:

  • Галина Івашків, кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України;
  • Богдан Тихолоз, літературознавець, франкознавець, директор Львівського національного
    літературно-меморіального музею Івана Франка. (Богдан Тихолоз (Bohdan Tykholoz))
  • Провадитиме презентацію: Данило Ільницький, літературознавець, есеїст, старший викладач кафедри філології Українського католицького університету (Danylo IlnytskyiФілологія УКУ).

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект