Instagram

Instagram видалив сторінку Асоціації родин захисників «Азовсталі»

09.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Instagram видалив сторінку Асоціації родин захисників «Азовсталі». Про це на своїй Instagram-сторінці повідомила одна зі співорганізаторок Асоціації Ганна Науменко — наречена Дмитра Данилова, військового, який захищав «Азовсталь».

На сторінці рідні оборонців Маріуполя повідомляли про все, що відбувається з захисниками «Азовсталі», які були вимушені здатись у полон російським окупантам.

 

Кілька днів тому українці почали масово поширювати допис із заголовком «Азов приговорили до страти», який опублікував канал ptencoff_ua, що не має нічого спільного з сім’ями бійців.

 

У дописі каналу ptencoff_ua йшлося про показовий «трибунал» над військовополоненими, який погрожують влаштувати окупанти у Маріуполі. У тексті йшлося, що захисників «Азовсталі» «засудили до страти». Родини військових закликали не довіряти інформації з неперевірених джерел.

 

«Ми ж виставили вчора пост у відповідь на оцю розповсюджену новину про самосуд захисників «Азовсталі» у Маріупольському театрі. У нас з’явилося більше тисячі підписників за один момент. І потім, буквально сьогодні зранку, сторінка була видалена. Я більш ніж впевнена, що це робота тих 17 мільйонів підписників, які були на тому каналі», — розповіла Науменко 24 каналові.

 

При спробі зайти на сторінку акаунту Асоціації з’являється надпис, що «посилання, за яким ви перейшли, можливо, пошкоджене або сторінку видалено».

 

 

Вранці 9 серпня сторінка Асоціації в Instagram була ще доступною. Аналогічна сторінка Асоціації у Telegram залишається доступною.

 

Асоціація родин захисників «Азовсталі» створена 1 червня Її основна мета — здійснення представницького, консультативного, гуманітарного, дорадчого, наглядово-контрольного, організаційного, інформаційного та іншого супроводу процесу визволення захисників Маріуполя.

 

Нагадаємо, соціальні мережі Instagram і Facebook блокували дописи з хештегами про злочини російських військових у Бучі – #Bucha і #BuchaMassacre. У травні Instagram тричі видалив портрет командира полку «Азов» Дениса Прокопенка авторства Сергія Майдукова.