інтернет-цькування

Інтернет-цькування Дерманського: «Наш Формат» закликав підтримати дитячого письменника

16.02.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Видавництво «Наш Формат» з 15 до 21 лютого оголосило «тиждень Дерманського» на підтримку дитячого письменника, який потрапив під хвилю інтернет-цькування. Про це повідомляється на сторінці дитячої редакції видавництва у фейсбуці.

 

«Ми закликаємо кожного, чиї діти зачитувались чи зачитуються його творами долучитися до акції підтримки. Дерманський – один з наших найулюбленіших авторів. Сашку, ми пишаємось, що восени видамо відразу дві твої книжки! Твоя творчість – це точно наш формат!», – йдеться в дописі.

У межах акції «Наш Формат» пропонує:

 

 

Цькування Сашка Дерманського розпочалося 10 лютого, коли письменника позначили в коментарі до одного з дописів у групі для вчителів початкової школи. Зокрема, користувачів соцмережі обурив уривок з казки «Білячок» у читанці для 3-го класу.

«Зайшов подивитися – і отетерів. Сотні поширень і коментарів. Суть претензій у тому, що деякі герої казки курять (ай-я-яй!!!) самокрутки (що за слова, як їх пояснити дитині?!) з лев’ячого кізяка (от вам і НУШ, куда ми катімся?!!! Жечь такіє кніґі… автор – шизоїдний дєбілод і т.д. і т.п). І цей допис виявився не оригінальним, а лише поширенням допису з іншої освітянської групи. Тут вже 20 тисяч поширень від обурених батьків, учителів і тих, хто просто проходив повз. І це ще не весь перелік подібних груп. Дехто не полінувався висловити мені своє «фе» в приватних повідомленнях», – розповів Сашко Дерманський у коментарі «Укрінформу».

 

Водначас у фейсбуці на підтримку дитячого письменника виступили колеги та читачі. Так, письменник Андрій Кокотюха зявив, що Дерманського цькують люди, яким «не доступне розуміння природи популярної дитячої книги, ще й україномовної».

 

Бачу, що колегу Сашка Дерманського цькують персонажі, яким чомусь доступний Фейсбук – але ні хера не доступне розуміння…

Опубліковано Кокотюхою Андрієм Понеділок, 15 лютого 2021 р.

 

Письменник Іван Андрусяк закликав «усіх адекватних людей мобілізуватися» за для підтримки української дитячої літератури.

 

Коли всілякий охлос наїжджав на мене – то я, звісно, огризався, але десь крадькома, потайки, зі звично болючої…

Опубліковано Іваном Андрусяком Понеділок, 15 лютого 2021 р.

 

Дитяча письменниця, літературна критикиня та арт-менеджерка Тетяна Стус порадила авторам «берегти себе від неосвіченого натовпу, здатного у своїй темряві втопити їхні вогні».

 

Я вже багато разів розповідала історію про те, як у Міністерство освіти і науки України затверджували тексти в…

Опубліковано Tania Stus Пʼятниця, 12 лютого 2021 р.

 

«Дуже тішуся тому, що живі, ненудні твори Сашка та інших наших письменників нарешті є в переважно невеселій шкільній програмі», – зазначила письменниця Вікторія Амеліна.

 

Ще хочемо сьогодні сказати, як ми любимо книжки Сашко Дерманський, сучасного класика української дитячої літератури. І я…

Опубліковано Victoria Amelina Пʼятниця, 12 лютого 2021 р.

 

Також Сашка Дерманського підтримала письменниця, літературна критикиня Ольга Купріян.

 

Завжди несподівано, що саме зачепить людей у тій чи інші книжці. Є люди, яких лякають кізяки, какашки, какулі, бібряшки,…

Опубліковано Olha Kupriyan Пʼятниця, 12 лютого 2021 р.

 

Заступитися за колегу закликала письменниця та провозахисниця Анасатсаія Мельниченко.

 

Терпіти не можу Наш формат, але за цю дію просто аплодую.
Шкода, що коли Настя потрапила під хвилю булінгу похлєщє, вона…

Опубліковано Nastya Melnychenko Понеділок, 15 лютого 2021 р.

 

Письменниця та літературознавиця Галина Ткачук, посилаючись на власне спілкування із дітьми по всій Україні, а також дані опитування дитячих бібліотек, підкреслила, що Сашко Дерманський «один із найбільш читаних і знаних наших дитячих письменників».

 

Організаторка літературних студій для дітей та юнацтва та письменниця Валентина Захабура також підтримала колегу.

 

Говорили з Nastya Melnychenko про книжки і дійшли до хейтерів, спалювачів книжок (я в шоці, але такі люди є). І так…

Опубліковано Valya Zakha-Bura Пʼятниця, 12 лютого 2021 р.

 

«Дорогі батьки, який приклад ви подаєте своїм дітям, накинувшись зграєю на людину? Просто спробуйте прочитати твори Дерманського не скороченими в підручнику – і побачите, який яскравий світ розгорнеться перед вами», – написала видавчиня Юлія Орлова підкресливши, що видавництво Vivat «залюбки видаватиме книжки Дерманського».

 

Також у фейсбуку на заклик «Нашого Формату» читачі поширюють відео на підтримку письменника.

 

Опубліковано Сашком Дерманським Вівторок, 16 лютого 2021 р.

 

 

Опубліковано Сашком Дерманським Вівторок, 16 лютого 2021 р.

 

 

Опубліковано Сашком Дерманським Вівторок, 16 лютого 2021 р.

 

#ДерманськийНашФормат
Навіть у Франції є поціновувачі творчості Дерманського!
Дякуємо за чудові книги! Підтримуємо Сашка Дерманського!

Опубліковано Nataliya Zuzuk Понеділок, 15 лютого 2021 р.

 

Нагадаємо, члени Українського ПЕН внесли книжки Сашка Дерманського у список із найкращими українськими книжками 2020 року. Крім того, за версією Барабуки, у минулому році видання «Лімерики» і «Чудернацькі вірші» Дерманського стали найкращими поетичними книжками для дітей.

 

Раніше Сашко Дерманський вирішив піти з телеканалу «1+1».

 

Чільна: видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га»