журналісти

ЮНЕСКО готуватиме журналістів до роботи в Україні й надасть їм захисне спорядження

18.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

ЮНЕСКО оголосила надзвичайні заходи щодо захисту журналістів в Україні, які передбачають надання захисного спорядження та запровадження спеціальної підготовки до роботи в умовах війни. Про це повідомляє офіційний сайт організації.

ЮНЕСКО надішле першу партію зі 125 комплектів куленепробивних пресжилетів та касок до України. Їх розповсюдять через організації «Репортери без кордонів», «Центр свободи друку у Львові» та Міжнародну федерацію журналістів (IFJ).

 

Також в організації зазначають, що наразі перекладають українською мовою свій спеціальний посібник для журналістів, які працюють на війні, а спільно з IFJ вони запустили онлайн-курси, присвячені роботі в умовах війни та наданню першої допомоги.

 

Окрім того, ЮНЕСКО спільно IFJ працюють над переведенням відділень двох українських профспілок журналістів до сусідньої Польщі.

 

«Це переміщення дозволить Національній спілці журналістів України (НСЖУ), що налічує понад 4000 членів, та Незалежній медіа-профспілці України (НМПУ), яка має близько 2000 членів, продовжувати надавати практичну підтримку всім журналістам в Україні, а також тим, хто переїхав до сусідніх країн», – зазначається у повідомленні.

 

Організатори закликають держави-члени підтримати програму додатковим фінансуванням, яке потрібне для розширення її діяльності.

 

Як відомо, в Україні від початку повномасштабної війни з Росією задокументовано щонайменше 35 атак на журналістів.

 

Як повідомлялося, Український культурний фонд (УКФ) закликає виключити Російську Федерацію зі складу ЮНЕСКО.