екранізація

Юрій Іздрик отримав Золоту Дзиґу

26.09.2023
я і фелікс

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Юрій Іздрик здобув перемогу в номінації «Найкраща чоловіча роль другого плану» VII Національної Кінопремії за фільм «Я і Фелікс». Про це повідомили на фейсбук-сторінці Української Кіноакадемії. 

 

Номінантами на премію також були Іван Шаран та Олександр Ярема за ролі у фільмі «Памфір».

 

У фільмі «Я і Фелікс», який є екранізацією роману Артема Чеха «Хто ти такий?», Юрій Іздрик зіграв одного з головних героїв – Фелікса. Режисеркою стрічки була Ірина Цілик.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Цілик розповіла: «Цей фільм – акторський дебют Юрія Іздрика. Але мене зовсім не дивує, що він за свою роль отримав «Золоту Дзиґу». Іздрик – людина багатьох талантів, і, як на мене, він чудово вписався у вимір кіно. Чи міг би Іздрик зіграти роль людини, не схожої на себе? Поняття не маю, тут, поки не спробуєш, не дізнаєшся. Авжеж, цілком очевидно, що Фелікс у нашому фільмі – це Іздрик, який лишається самим собою у запропонованих обставинах. Однак то була моя свідома ставка, і я вважаю, вона зіграла. Дуже сподіваюся, що на цьому акторські експерименти Іздрика не завершаться, і він нас ще неодноразово здивує».

 

За словами Ірини, коли вона читала роман Артема Чеха «Хто ти такий?», то уявляла собі героя Фелікса, чимось схожого одночасно на її тата і на Іздрика. Згодом вона пояснювала кастинг-директорці, що на роль Фелікса потрібен актор схожий саме на Іздрика. Урешті-решт режисерка вирішила зняти самого Юрія в тизері для пітчингів проєкту. На тому етапі Цілик ще не думала, що зніматиме письменника у фільмі, але коли побачила, як органічно Іздрик почувається в кадрі, то усвідомила, що мусить ризикнути. Режисерка зазначила, що жодного разу про це не пошкодувала.

 

Також Цілик розповіла історію свого знайомства з Іздриком:

«Колись я мала доволі дивний досвід – понад місяць спільного туру з Юрієм Іздриком: ми презентували разом наші книжки в багатьох містах України. Спільна подорож завжди створює поле для різних викликів, втоми, можливого роздратування і, навпаки, ніжності на різних точках перетину. Тобто люди, які ніколи не були разом, врешті мають можливість роздивитися, пізнати трохи краще одне одного. Ми втрьох із Іздриком та видавцем Славою Помєранцевим жили разом – щодня в нових орендованих квартирах – і Іздрик бурчав та скаржився, що «дєдушка повільний», не встигає займати кращі кімнати й повсякчас опиняється у прохідній. Ми зустрічались щоранку на кухні, я бачила, як він снідає завжди однаково – розчинна кава, хліб із сирком «Янтар» і сигарета, як вперто мовчить (я теж люблю мовчати вранці) або, навпаки, читає тобі вранці ще гарячі написані вночі вірші. Іздрик тоді ще був підсліпуватим – мав проблеми із зором і називав нас зі Славою «своїми собаками-поводирями». В усьому цьому було багато гумору, ми мчали з міста до міста, слухали тріп-хоп та іншу електронну музику, жартували, в Маріуполі в Іздрика вкрали валізу, і ми ходили на секонд купувати йому штани перед виступом… 

 

Я би не назвала це початком дружби, авжеж. Але ця подорож породила між нами якусь дивну теплоту. Цей чоловік віку мого батька, насправді, чимось схожий на нього. Так, я маю багато давньої образи і, водночас, щемкої ніжності до покоління цих шестидесятирічних підлітків, місцями надломлених і загублених, тих, що неодноразово були затягнуті в чорні вири стрьомних досвідів, що часом не знали, як же дати собі раду у стосунках з найближчими, але продовжували їх любити – незграбно і щиро».

 

Фільм «Я і Фелікс» розповідає історію про дорослішання хлопчика Тимофія у період 90-х, його сім’ю, друзів і стосунки з колишнім контррозвідником і солдатом ГРУ Феліксом. 

 

Національна Кінопремія — єдина в Україні премія в галузі кіно, що створена з метою популяризації національного кінематографа та видатних досягнень особистостей, які сумлінно працюють над створенням вітчизняних фільмів. Переможців визначають члени Української кіноакадемії. 

 

Нагадаємо, що в липні 2023 року фільм «Я і Фелікс» отримав престижну нагороду в Італії.

 

Фото: кадр з фільму «Я і Фелікс»