Артем Чех

Екранізація роману Артема Чеха отримала престижну нагороду в Італії

31.07.2023
я і фелікс

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Фільм української режисерки Ірини Цілик «Я і Фелікс» отримав спеціальну нагороду 53-го італійського кінофестивалю Giffoni у категорії Generator +16. Про це режисерка повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

Стрічка отримала приз THE CGS AWARD (Social-cultural Cineclubs for Young People) — Percorsi Creativi 2023.

 

Журі аргументувало нагороду: «Фільм переконливо зображує історію покинутості та водночас піклування, пов’язану з чітко визначеними та сформованими ролями чоловіків і жінок в Україні 1990-х років. Спільна пристрасть до класичної музики об’єднує життя головного героя, події якого оповідаються через часові еліпси, і життя Фелікса, колишнього солдата, який страждає на посттравматичний стресовий розлад».

 

Giffoni — це найбільший європейський кінофестиваль для дітей та підлітків.

 

«Враховуючи, що фільми на цьому фестивалі оцінюють приблизно 600 італійських підлітків у кожній категорії, мені ще більше подобається ця відзнака. Наше кіно доволі глядацьке, і це приємно, що його оцінили глядачі ніжного віку», — написала Ірина Цілик на своїй фейсбук-сторінці.

 

Фільм «Я і Фелікс» — екранізація роману Артема Чеха «Хто ти такий?». Стрічка розповідає історію про дорослішання хлопчика Тимофія у період 90-х, його сім’ю, друзів і стосунки з колишнім контррозвідником і солдатом ГРУ Феліксом. Цей чоловік, глибоко травмований різними війнами, зіграє у житті підлітка важливу роль. «Дружити з такими людьми небезпечно та весело. Як і рости в 90-х загалом», – зазначають в описі тизеру до фільму.

 

Як повідомлялося, Ірина Цілик стала амбасадоркою Українського ветеранського фонду.

 

Читайте також: Стрічка Ірини Цілик отримала нагороду на кінофестивалі в Сіетлі

 

Чільне фото: скриншот фільму