гранти

Казначейська служба відновила платежі для грантів Українського культурного фонду

23.12.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Державна Казначейська служба України відновила проведення платежів з фінансування грантоотримувачів УКФ. Про це повідомляє прес-служба Українського культурного фонду.

«Сподіваємося, що найближчим часом заборгованість перед грантерами буде погашена в повному обсязі», – говориться у повідомленні на Facebook-сторінці фонду.

 

Як відомо, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук доручив Міністерці фінансів Оксані Маркаровій обмежити низку видатків, у тому числі й на реалізацію програм фондів та інституцій, пов’язаних з культурою. Обмеження торкнулося й Українського культурного фонду, який мав виплатити 120 мільйонів гривень за гранти 2019-го року.

 

Так, дослідниця та мистецтвознавиця Женя Моляр на своїй сторінці у Facebook повідомила, що Кмитівський музей образотворчого мистецтва не отримав кошти, які були надані грантом, та власні кошти, які дослідники платформи вклали у розвиток музею, не компенсують. А генеральний директор Центру Довженка Іван Козленко зазначив, що Довженко-Центр не зможене розплатиться з підрядниками за грантом на суму понад 600 тисяч гривень та за вже поставлене обладнання на суму 2,3 мільйона.

 

Тоді у фонді зазначали, що на їхніх рахунках достатньо коштів, щоб здійснити виплати, однак платежі припинені Міністерством фінансів.

 

Раніше повідомлялося, що Український культурний фонд оголосив про початок прийому заявок на конкурсні програми 2020 року, які підтримують, зокрема, проєкти із сектору «література та видавнича справа».