BookChef

Кейс BookChef: Vivat, Yakaboo не продають книжки, а КСД і «Книгарня «Є» повернули їх в асортимент

26.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Після оприлюднення розслідування про зв’язки низки українських книжкових бізнесів з росією українські книжкові мережі відмовилися розповсюджувати книжки видавництва BookChef. Нещодавно видавництво оприлюднило документ від СБУ з висновком про відсутність зв’язків видавництва з російською федерацією.

Про відмову від співпраці з видавництвом повідомляли:

 

  • книжкова платформа Yakaboo:

 

  • Книгарня «Є»:

 

  • видавництво «Клуб сімейного дозвілля»:

 

  • видавництво Vivat:

 

Читомо звернулося до цих видавництв і книгорозповсюджувачів після оприлюднення документа від СБУ про відсутність зв’язків з росією із запитанням про те, чи продовжуватимуть вони бойкотувати книжки BookChef.

 

В Yakaboo повідомили, що позиція платформи лишається незмінною. Vivat також нині не розповсюджує книжки BookChef, оскільки очікує на повноцінне розслідування правоохоронних органів щодо даних, оприлюднених OSINT-агенцією Molfar.

 

«Вдячні колегам за відкритість та готовність надати відповіді на незручні запитання. Проте наразі не поновлюємо співпрацю з BookChef. Розраховуємо, що держава працюватиме над удосконаленням законодавства, а правоохоронні органи посилять проактивну роботу щодо своєчасного виявлення та запобігання неформальних зв’язків українських видавців із державою-агресором», — прокоментували у Vivat.

 

У «КСД» повідомили, що отримали гарантійний лист від видавництва Bookchef і повернули книжки в асортимент. «Висновок СБУ вже опубліковано, тому наші партнерські відносини залишаються сталими», — розповіли у видавництві.

 

Повернути книжки в продаж вирішили і в книгарні «Є»: «Ми незмінні в своїй позиції – підтримувати українську книгу та українські видавництва. Після появи інформації про те, що BookChef підозрюється у зв’язках з країною-агресором, ми зняли з продажу продукцію видавництва до офіційних роз’яснень державних органів безпеки. Оскільки СБУ не знайшла зв’язків між видавництвом та росією, ми повернули книги на полиці магазинів».

 

Як повідомлялося, видавництво BookChef змінило власника — ним став генеральний директор BookChef Олександр Кірпічов. Згодом у видавництві опублікували документ від СБУ про відсутність зв’язків видавництва з росією.

 

Про ймовірні зв’язки видавництва з росією стало відомо наприкінці грудня, коли медіа «Сенсор» та OSINT-спільнота «Мольфар» опублікували розслідування про імовірні бізнес-зв’язки кількох українських видавництв з рф.

 

Після публікування розслідування група народних депутатів направила звернення до СБУ з проханням перевірити діяльність видавництв «Форс Україна», BookChef, «Альпіна Паблішер Україна», «Рідна мова» та інтернет-магазин book24 щодо зв’язків з росією, а низка книжкових мереж, книгарень і видавництв відмовилася від розповсюдження книжок видавництва BookChef. Окрім того, СБУ оголосила підозру одному з авторів BookChef.

 

Нещодавно «Сенсор» та OSINT-спільнота «Мольфар» оновили дані розслідування.

 

Чільне фото (ілюстративне): Тетяна Рябчук