BookChef

У BookChef опублікували документ від СБУ про відсутність зв’язків видавництва з росією

15.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У видавництві BookChef заявили, що Служба безпеки України не знайшла документальних підтверджень співпраці видавництва з росією. Лист від СБУ BookChef оприлюднило на своїй фейсбук-сторінці.

Лист СБУ надіслала у відповідь на запит народного депутата і військового Романа Лозинського. Служба Безпеки України повідомляє, що не знайшла документальних підтверджень зв’язків видавництва BookChef з російською федерацією.

 

У СБУ також повідомили, що до тих учасників книговидавничої галузі, чиї зв’язки з країною-агресоркою підтверджені, застосовані санкції. Це видавництва «Махаон», «Рідна мова», «Аттікус», власник видавничої групи «Азбука-Аттікус» (до неї належать всі 3 перелічені видавництва) Олександр Мамут,  власник російського видавництва «Ексмо-АСТ» Олег Новіков і президентка ТОВ «Ексмо» Марина Ємельянова.

 

 

Зазначимо, що раніше у видавництві повідомили, що самостійно зверталися до аудиторів з проханням про перевірку на зв’язки з країною-агресоркою.

 

Як відомо, наприкінці грудня медіа «Сенсор» та OSINT-спільнота «Мольфар» опублікували розслідування про імовірні бізнес-зв’язки кількох українських видавництв з росією: «Засновником Bookchef є харків’янин Андрій Плєхов, а book24.ua належить його дружині Наталії Плєховій. Цікаво, що Наталія Плєхова — це дочка Людмили Божко, а Андрій Плєхов — відповідно, її зять. “Сенсор” спільно з “Мольфар” припускають, що така схема зв’язків може свідчити про те, що ці троє власники бізнесів є підставними особами, на яких зареєстрували мережу компаній. Більше того, Bookchef та book24.ua, як і видавництво “Форс Україна”, мають зв’язки з російським “Ексмо”. Перша нитка, що пов’язує проєкт Bookchef з російським «Ексмо», — це його ймовірний зв’язок з “Дистрибуційною Книготорговельною Компанією” — наступницею російського «Ексмо» в Україні після 2014 року. … За знайденими спільнотою “Мольфар” витоками даних, власник Bookchef Андрій Плєхов має картку російського Сбербанку, що може свідчити про його ймовірне проживання або діяльність в РФ. Окрім того, книжки видавництва Bookchef, надруковані в Україні в 2022 році, можна знайти на російській онлайн-платформі WildBerries».

 

Згодом група народних депутатів направила звернення до СБУ з проханням перевірити діяльність видавництв «Форс Україна», BookChef, «Альпіна Паблішер Україна», «Рідна мова» та інтернет-магазин book24 щодо зв’язків з росією, а низка книжкових мереж, книгарень і видавництв відмовилася від розповсюдження книжок видавництва BookChef. Окрім того, СБУ оголосила підозру одному з авторів BookChef.

 

У видавництві ж заявили про зміну власника і відсутність зв’язків.

 

Читайте також: Видавництва й медіа України, що пов’язані з росією і білоруссю

 

Чільне зображення: фейсбук-сторінка видавництва