Велика Британія

Кембриджський університет відмовиться від терміна «англосакси»

05.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Кембриджський університет вирішив відмовитися від терміна «англосакси» у своїй навчальній програмі в межах боротьби з расизмом і націоналізмом.

Відтепер на лекціях студентам пояснюють хибність цього терміна.

 

Керівництво факультету англо-саксонської, норвезької та кельтської мов Кембриджу (ASNC) заявило, що відмова від терміна має допомогти побороти расизм і англоцентричний націоналізм.

 

Як зазначили в ASNC, термін «англосакси» набув негативної конотації впродовж останніх років. Його активно використовують ультраправі у США та в російській пропаганді.

 

Пояснення, що «англосаксів», як окремої етнічної групи, ніколи не існувало, базується на тому, що найчастіше під цим терміном розуміють групу племен, які населяли Британські острови з V до XI ст. До переліку цих племен входили й скандинавські вікінги, і німецькі племена. Тому британців, англійців, шотландців, валійців та ірландців зі стійкою та цілісною етнічною ідентичністю не могло існувати через значне змішування племен.

 

В університеті наголосили, що відмова від терміна має на меті «демонтувати основу мітів націоналізму» і пояснити, що англосакси не були окремою етнічною групою, згідно з інформацією департаменту.

 

«ASNC прагне спростувати інформацію про те, що колись існували “британці”, “англійці”, “шотландці”, “валлійці” чи “ірландці” з узгодженою та давньою етнічною ідентичністю, показуючи учням, наскільки сконструйовані та залежні ці ідентичності є і якими завжди були», — ідеться в заяві ASNC.

 

Суперечки з приводу терміна «англосакси» досі точаться в наукових колах.

 

Нагадаємо, до 2025 року видавництво Кембриджського університету планує відкрити доступ до всіх видань.

 

Читайте також: Кембриджський словник відредагує походження «козака», бо зараз він значиться як російський феномен

 

Джерело: The Daily Telegraph

Чільне фото: British Rambling