бібліотека

Харківська бібліотека потребує допомоги. Як підтримати?

05.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Харківська державна наукова бібліотека імені Короленка, одна з найбільших бібліотек Європи, потребує допомоги. Про це йдеться на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України. 

Вона була серйозно пошкоджена 13 березня, внаслідок дій російських окупантів.  У будівлі бібліотеки потрощені вікна, пошкоджень зазнали два книгосховища, головний корпус s рояль. Окрім того, у будівлі було пошкоджено вітражі.

 

Книжкові фонди на цей час у бібліотеці не пошкоджені, але через порушення температурного режиму це може статися. 

 

«Обсяг фондів складає понад 7 мільйонів примірників документів різними мовами. Це фонд національного значення. І наша бібліотека сьогодні — це не тільки фонд, але і хаб цифрової освіти, 13 читальних залів, два інформаційних інтернет-центри, 12 клубів за інтересами», – розповідають у бібліотеці.

 

Для реставрації фасаду будівлі, ремонту книгосховищ, стін, вікон, дверей тощо необхідно 128 мільйонів гривень. У Мінкульті закликають долучитися до збору коштів на відновлення бібліотеки. Станом на 5 листопада зібрано понад 5 тисяч гривень. 

 

Стати патроном закладу чи задонатити будь-яку суму на відновлення  можна за посиланням.

 

Нагадаємо, що раніше зазначали, що на відновлення Чернігівської центральної міської бібліотеки імені Михайла Коцюбинського та Харківської державної наукової бібліотеки імені Короленка потрібно 132,6 мільйона гривень.

 

Як відомо, Міністерству освіти та науки України у межах ініціативи Президента України United24 Національний банк України відкрив рахунок для зібрання коштів на відновлення освітньою інфраструктури.