дерусифікація

Харківський обласний драмтеатр нарешті позбувається ім’я Пушкіна

24.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Харкові усе-таки перейменують академічний російський драматичний театр імені Пушкіна у Харківський академічний драматичний театр. Про це голова Харківської ОДА Олег Синєгубов повідомив у своєму телеграм-каналі.

За перейменування проголосував 81 депутат, двоє утрималися.

 

«Росіяни майже рік демонструють своє справжнє ставлення до культурного фонду та історичних пам’яток Харкова – рівняють місто з землею, знищують культурні надбання, самі ж цілять у будівлі, що названі на честь їхніх письменників та діячів», — наголосив Синєгубов.

 

Він зазначив, що тільки у березні росіяни тричі обстрілювали будівлю театру. Тоді пошкоджень зазнало приміщення художнього цеху; вибухова хвиля уразила вікна та двері.

 

«Нація вандалів, яка не шанує минуле, і яка не заслуговує на майбутнє. Вітаю колектив театру, митців, громадських активістів та всіх небайдужих харків’ян і жителів області. Вдячний депутатському корпусу за державницьку позицію», — підсумував голова Харківської ОДА.

 

Як повідомлялося, у червні Харківська обласна рада повідомила, що Харківський обласний російський драматичний театр імені Пушкіна перейменують у Харківський академічний драматичний театр. Згодом від цього плану відмовилися.

 

Чільне фото: Вікіпедія