дерусифікація

У Харкові не позбулися імені Пушкіна у назві театру

21.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Харківський обласний російський драматичний театр імені Алєксандра Пушкіна не перейменують і не приберуть з його назви слова «російський» й «імені Пушкіна». Про це повідомила голова фракції партії «Європейська солідарність» в обласній раді Галини Куц на своєму Facebook. 

«Щойно так хитро на засіданні Харківської обласної ради розказували, що у назві Харківського російського драматичного академічного театру імені Пушкіна треба слово «російський» вилучити, але «великого» Пушкіна залишити. І це вони вирішили комісією», – написала Куц.

 

Голова фракції на засіданні подавала пропозицію, щоб прибрати з назви театру і спомин про «російську драму», й ім’я російського поета, але жодна з проголосованих пропозицій не набрала необхідної кількості голосів депутатів обласної ради.

 

«Жодна пропозиція врешті не пройшла: за мою пропозицію (без “російського” і без “пушкіна”) – 44 голоси, а потрібно 61. За пропозицію залишити в назві театру “пушкіна” і вилучити “російський” – 55 голосів. Врешті, назва театру залишилася, на жаль, колишньою», – додала Куц. 

 

Нагадаємо, що раніше у Харкові збиралися перейменувати обласний російський драматичний театр імені Пушкіна у межах дерусифікації.

 

Також на офіційному сайті колектив театру зазначав, що вважає необхідним змінити статут і назву театру, вилучивши з них слово «російський»:«Віднині театр матиме назву Харківський академічний драматичний театр імені О.С.Пушкіна», — ідеться у зверненні. Раніше у Харкові відмовилися від плану перейменувати вулицю Пушкінську.

 

Чільне фото: Вікіпедія