дерусифікація

Вулицю Пушкінську у Харкові перейменовувати не будуть

02.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Харкові планують змінити близько 400 назв, які пов’язані з росією, але вулицю Пушкінську не будуть перейменовувати. Про це повідомив міський голова Харкова Ігор Терехов у коментарі «Радіо Свобода».

 

«У чому винен Пушкін, що народився путін? Тим більше Пушкін – всесвітньо відомий поет, так само як і Лермонтов. Є й інші видатні поети, письменники, художники. Не треба усіх під один гребінець… Ми вчилися на чудових поемах Пушкіна і Лєрмонтова. І Пушкінська залишиться Пушкінською. У нас є вулиця Пушкінська, у нас є станція метро імені Пушкіна. Це нехай залишається», — сказав Ігор Терехов. 

 

Проте міський голова зазначив про інші перейменування: «Але є те, з чим ми не збираємося миритися. У нас був Московський район, він став Салтівським районом. У нас був Московський проспект, він став проспектом Героїв Харкова. І 400 топонімів, які носять назви російських міст, вони підуть у небуття… Ми зараз працюємо над цим, винесемо це питання на сесію міської ради і я впевнений будемо мати колосальну підтримку і серед населення, і серед депутатів».

 

Нагадаємо, що у видавництві Vivat пропонували перейменувати вулицю Пушкінську в Харкові на честь Григорія Сковороди. 

 

Як відомо, представниця Українського інституту національної пам’яті в Харкові Марія Тахтаулова повідомила, що, за попередніми оцінками, у Харкові в межах зміни топонімів, які пов’язані з росією, необхідно перейменувати 400 з 3 тисяч вулиць, провулків тощо.

 

Чільне фото: Вікіпедія