дерусифікація

Харківський університет ім. Каразіна відмовився від кафедр російської мови і літератури

25.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Харківському національному університеті ім. Каразіна реорганізували кафедри російської мови та літератури. Про це повідомила прессекретарка ВНЗ Лілія Змій.

Натомість в університеті діятиме кафедра слов’янської філології. Для цього залучили викладачів польської мови та літератури.

 

Реорганізацію філологічно факультету провели, щоб оптимізувати навчальний процес.

 

«В університеті існує спеціалізація «Слов’янські мови», що має освітні програми з російської та польської філології, які викладали на кафедрі російської мови та кафедрі історії російської літератури. Маючи нагальну потребу змінити освітні програми відповідно до стандартів Міносвіти, філологічний факультет ініціював відповідну реорганізацію наприкінці навчального року. Це збіглося з внутрішніми переконаннями університетської спільноти та громадянською позицією університету, що цілком зрозуміло у складній ситуації війни», — пояснили в університеті.

 

Кафедри російської мови та літератури не ліквідували, відтепер вони працюватимуть в межах правової конструкції об’єднання. Викладачі відповідно перейдуть на об’єднану кафедру слов’янської філології, а студенти продовжать навчатися за освітніми програмами, затвердженими наказом №567 Міністерства освіти і науки від 25 червня 2016 року.

 

Як повідомлялося, Харківський обласний російський драматичний театр імені Пушкіна у межах дерусифікації перейменують у Харківський академічний драматичний театр.

 

У Харкові 259 вулиць названі на честь російських об’єктів географії, що вдвічі перевищує кількість українських топонімів.