перейменування

У Харкові вдвічі більше топонімів, пов’язаних із географією рф, ніж України

22.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Харкові 259 вулиць названі  на честь російських об’єктів географії, що вдвічі перевищує кількість українських топонімів. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила Марія Тахатулова, координатора громадської ініціативи «Харківська топонімічна група», керівниця Північно-Східного відділу Інституту національної пам’яті.

 

«На мапі нашого міста досі залишаються Кемерово, Магнітогорськ, Нарофомінськ. Та й Москву увічнено не лише в назвах уже перейменованих району та проспекту. А от Львівської та Миколаївської вулиць у Харкові немає. До початку повномасштабної війни ні суспільство, ні міська влада, очевидно, не вбачали в цьому великої проблеми. Наразі все змінилося», — наголосила вона.

 

За словами Тахатулової, вулицям намагатимуться повернути історичні назви, решті оберуть нові.

 

Згодом Харківська топонімічна група опублікує інші переліки топонімів Харкова, пов’язаних з росією.

 

Повний перелік урбанонімів Харкова, пов’язаних із географічними назвами рф, можна переглянути за посиланням. Щоб запропонувати назву для перейменування, потрібно заповнити ґуґл-форму.

 

«Харківська топонімічна група висловлює подяку всім небайдужим харків’янам, які висловили їй свою підтримку. Лише спільними зусиллями ми зможемо гармонізувати топонімічний простір Харкова і гідно вшанувати наших Героїв. Долучайтеся до роботи!», — закликала координаторка ініціативи харків’ян.

 

Нагадаємо, в Україні створили мапу дерусифікованих вулиць. Крім того, у мережі запустили ініціативу «Вулиця України» перейменовувати вулиці за кордоном поблизу російських посольств на честь України.

 

Чільне фото: проспект Героїв Харкова, раніше Московський, Вікіпедія