перейменування

В Україні створили мапу дерусифікованих вулиць

22.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні запустили ініціативу зі створення інтерактивної карти вулиць, які нещодавно перейменували через російські назви. Про це повідомляють ініціатори мапи ЛУН на своїй сторінці у Facebook. 

Зараз на карті понад 100 перейменованих вулиць: зокрема 7 колишніх Московських, колишні вулиці 1 Травня, Колгоспні, Ростовські та інші. 

 

Натомість у містах з‘являються вулиці Героїв Маріуполя, Героїв Харкова, Героїв Херсона, Героїв Чернігова, є вулиця Чорнобаївська, провулок Азовсталі. У місті Добропілля Донецької області вулицю Саратовську перейменували на честь уродженця міста Олександра Лі, позивний «Музикант». Він захищав Україну ще у 2014 році та героїчно загинув у березні 2022, боронячи Маріуполь. У Дрогобичі також назвали вулиці на честь місцевих героїв, які захищали Україну.

 

Найбільше нещодавно перейменованих вулиць зараз в Івано-Франківській області – 34 та у Дніпрі – 31. Нові назви отримали вулиці міст Кременчук, Мукачево, Чоп, Дрогобич. 

 

Перейменування вже відбулися у містечках та селах Донецької, Одеської, Чернігівської, Закарпатської, Івано-Франківської областей. У Києві дерусифікували бібліотеку, три залізничні станції та сквер – тепер на Теремках є сквер Героїв Маріуполя. 

 

Дані на карті оновлюються з появою нових перейменувань. Карту можна переглянути за посиланням. 

 

Крім того, якщо ви побачили, що якоїсь перейменованої вулиці немає на карті  — ви можете написати ЛУН у Facebook. 

 

ЛУН Місто — проєкт компанії ЛУН, у якому досліджують міський простір для оцінки якості життя.

 

Нагадаємо, що у Києві планують перейменувати 15 вулиць та 5 станцій метро з російськими та білоруськими топонімами.

 

Крім того, у мережі запустили ініціативу «Вулиця України» перейменовувати вулиці за кордоном поблизу російських посольств на честь України.