перейменування

Світ закликають перейменовувати вулиці біля російських посольств на честь України

16.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У мережі запустили ініціативу «Вулиця України» перейменовувати вулиці поблизу російських посольств на честь України. Про це ідеться на сайті проєкту, створеного  українською комунікаційною агенцією Be–it Agency.

 

Уся інформація на сайті англійською мовою. 

 

«Проходячи вулицею  імені України до своїх посольств і консульств, російські дипломати та громадяни всього світу отримували б чудове щоденне нагадування про суверенітет України. Ми закликаємо до глобальної солідарності та звертаємося до посадовців, мерів, активістів і громадян, щоб ініціювати та підтримати перейменування вулиць із посольствами та консульствами росії на українські вулиці по всьому світу!», — наголошують автори проєкту.

 

Можна підписати петиції щодо перейменування вулиць у містах Австралії, Австрії, Бельгії, Болгарії, Боснії і Герцеговини, Канади, Хорватії, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Греції, Угорщини, Ісландії, Ірландії, Італії, Люксембургу, Мальти, Монтенегро, Нідерландів, Нової Зеландії, Північної Македонії, Польщі, Португалії, Туреччини, Великої Британії та США.

 

Творці проєкту наводять приклади Албанії, Литви та Латвії, де вулиці біля російських посольств перейменували відповідно на «Вільна Україна», «Героїв України», «Незалежності України».

 

Також вони розповідають про наміри Данії, Польщі та Ірландії теж перейменувати вулиці біля російських посольств.

 

Ініціатор проєкту — українська комунікаційна агенція Be–it Agency, що входить до консалтингової групи One Philosophy на платформі We Are Ukraine, за підтримки IT-компанії DForce.

 

Нагадаємо, у Києві планують перейменувати 15 вулиць та 5 станцій метро, назви яких пов’язані з росією. У Львові пропонують перейменувати 32 вулиці, названі іменами російських діячів.

 

В Івано-Франківській територіальній громаді вже перейменували 34 вулиці, серед них вулиці Достоєвського, Чехова та інших російських діячів.