радіодиктант

Хто написав радіодиктант національної єдності-2023 без помилок?

06.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Суспільне Мовлення назвало переможців радіодиктанту національної єдності 2023 року, що відбувся 27 жовтня. Про це повідомили на сайті Українського радіо.

Дві переможниці не припустилися жодної помилки у радіодиктанті: постійна учасниця Христина Гоянюк зі Львову і вчителька української мови та літератури Галина Шура з Волинської області.

 

Учасники, які припустилися однієї помилки, також стали переможцями радіодиктанту національної єдності-2023 й отримають подарунок:

 

  • Olesia Zhu; 
  • Євгенія Антонюк; 
  • Вікторія Норичка; 
  • Іванна Рубан; 
  • Юлія Шевченко.

 

З двома помилками написали текст радіодиктанту 34 учасники. Інші допустили три й більше помилок. Загалом надійшло близько 20 тисяч електронних листів, а паперових — близько трьох тисяч. Однак фактична кількість учасників більша, адже не всі надсилали свої диктанти на перевірку. Листи надійшли з 39 країн.

 

«Часом люди надсилають вірші, оповідання, есе, просто пишуть про себе. Також цікаво, що цього року був один лист із Москви — він не став переможним. Географія листів цього року, як завжди світова: звісно, найбільше листів з України, є багато з Європи, а також зі всіх континентів та десятків держав», — зазначила виконавча продюсерка Українського радіо, координаторка радіодиктанту національної єдності Юлія Шелудько.

 

Найстарша учасниця — 90-річна незряча жінка, з диктантом їй допомагала сусідка, яка допомагає з господарством.

 

Головою комісії з перевірки радіодиктанту стала Олена Масалітіна. Комісія складалася із семи експертів.

 

Найпоширенішою помилкою стало вживання коми замість двокрапки на межі частин безсполучникового речення.

 

Радіодиктант національної єдності започаткувала команда Українського радіо у 2000 році. Вперше радіодиктант проводили 27 жовтня — на День української писемності та мови.

 

Як повідомлялося, авторкою тексту «Дороги України» для Радіодиктанту національної єдності 2023 року стала українська поетка та перекладачка Катерина Калитко. Текст читав актор театру та кіно Олексій Гнатковський.

 

Нагадаємо, у 2022 році без жодної помилки диктант не написав ніхто. У 2021 році лише одна учасниця написала Радіодиктант без помилок.

 

Чільне фото: Unseen Studio on Unsplash