дослідження

Читомо продовжує дослідження кадрової ситуації на книжковому ринку

12.08.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Медіа про книжки Читомо у партнерстві з CAT-UA (Communication Analysis Team – Ukraine) за підтримки Британської Ради в Україні запускає нове дослідження кадрової ситуації у секторі книговидання, книгорозповсюдження та літератури. 

 

Мета дослідження — виявити вразливі точки на ринку кадрів, бар’єри та драйвери залишатися у галузі. Організатори прагнуть отримати дані, що надалі стануть підґрунтям для творення політик у державних і громадських секторах, для здійснення рішень у приватних компаніях сфери, а також стануть орієнтиром для усіх зацікавлених професіоналів і професіоналок галузі.

 

Організатори запрошують долучатися до опитування:

 

 

«Загибелі людей внаслідок російських терористичних атак, руйнування інфраструктури, мобілізація частини спеціалістів, відтік кадрів за кордон, ускладнення роботи через блекаути та постійний ризик для життя, а також емоційне вигоряння спричинило кризу на кадровому ринкові. Ми спостерігаємо зменшення кількості працівників у секторі й конкуренцію за кадри, незахищеність менших компаній від переманювання працівників великими гравцями. Водночас, попри війну, у сфері культури і книговидання зокрема з’явилися непересічні умови для розвитку як в Україні, так і закордоном, що можуть надати поштовх: і для кар’єрного зростання в особистому вимірі, і для національного ринку загалом», — зазначає  співзасновниця й ініціаторка дослідження Ірина Батуревич.

 

Ідея дослідити кадрову ситуацію на ринку виникла після відвідування курсу «Підтримка креативної економіки» від Cultural Associates Oxford та Британської Ради. Дослідження ринку стало одним із п’ятьох обраних проєктів для фінансування у межах грантового конкурсу для випускників курсу.

 

«Поєднання передового досвіду та локальної експертизи дозволяє нам підтримувати глобальну креативну економіку як ключовий рушій інклюзивного та сталого розвитку. Проєкт Читомо чудово ілюструє цей підхід, висвітлюючи дивовижну стійкість українського книжкового сектору та окреслюючи його майбутні потреби. Підтримка креативної економіки України в час війни — це не лише інвестиція в її культурну сферу, але й визнання ролі креативних індустрій у відбудові та розвитку країни», — вважає Люся Зоря, керівниця мистецької програми Британської Ради в Україні.

 

Дослідження зосередиться на наслідках війни. Онлайн-опитування включатиме як нинішніх працівників галузі, так і тих, хто її полишив, а також включатиме глибинні інтерв’ю з топменеджерами і менеджерками компаній із різних регіонів України.

 

Уже восени Читомо планує оприлюднити відповіді на запитання про те, де є критичний дефіцит професіоналів у галузі, чи полишили галузь ті, хто виїхав за кордон, та чи готові вони повернутись, чи готові компанії інвестувати у підготовку нових спеціалістів/спеціалісток і чи використовують інструменти AI для зменшення навантаження на працівників.

 

Читомо незалежне медіа про книжки, культуру читання і книговидання. 

 

Communication Analysis Team Ukraine — громадська організація, що займається аналізом медіа та соціальних мереж для виявлення й протидії маніпуляціям, оманливому впливу та інформаційним спецопераціям, а також проводить якісні соціологічні дослідження.

 

Британська Рада міжнародна організація Сполученого Королівства, що прагне поглиблювати культурні зв’язки та розширювати освітні можливості. 

 

Як повідомлялося, Читомо проводило дослідження заробітних плат та кадрової ситуації у 2021 році. Нинішнє дослідження стане його продовженням.