Джеронімо Стілтон

Кіна не буде, або Нові пригоди Джеронімо Стілтона

15.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Репортер. Таємниця золотої шахти/Джеронімо Стілтон; пер. з англ. — Львів: Видавництво «Ірбіс Комікси», 2023. — 48 с.

 

Шанувальники серії книжок про пригоди миші-репортера, головного редактора видання «Гризун», нетерпляче чекають на кожен наступний комікс, адже сюжетні повороти заводять головного героя у щораз цікавіші місця. Йому вже довелося побувати в гостях у принца-самітника, пережити карколомні пригоди, стати тим, хто врятує головний сюрприз до Дня міста… У новому випуску Джеронімо Стілтон потрапляє на майданчик зйомок стрічки популярної франшизи «Кусень Сиру». Але, окрім репортажу, йому доведеться взятися ще й за розслідування.

Камера, мотор… Або як виглядають зйомки

У цієї історії дуже класний і цікавий сеттинг: разом із головним героєм читачів запрошують просто на знімальний майданчик фільму. Софіти, трейлери, примхливі зірки, турботливі асистенти, команди «Мотор!» і «Стоп, знято!» уся ця атмосфера, у якій твориться велике кіно (а у випадку цієї історії – ще й захопливий вестерн), зачаровує і вражає. Тож не дивно, що разом із Джеронімо Стілтоном у відрядження напрошуються його сестра Тея і племінники. Тим паче, що малі – справжні фани «Кусня сиру».

 

Утім, на місці їх чекає певне розчарування, адже хоч Джеронімо Стілтона запросив відзняти репортаж сам режисер, але віпом репортер на зйомках не почувається, зустрівши доволі прохолодне, ба навіть зневажливе ставлення від виконавця головної ролі – зірки вестернів Джека Полівки. На відміну від захоплених племінників, він відчуває до актора холодок чи навіть підозріливість. Репортерське й мишаче чуття підказують Стілтону, що щось із цим Полівкою не гаразд. Тим часом на майданчику стається халепа, яка спонукає Джеронімо взятися за розслідування, залучивши у нього всю сім’ю.

«Кусень Сиру» і його халепи

У центрі уваги – не сам фільм, а те, що лишається за його кадром. Втім, варто знати, що «Кусень Сиру» це кілька фільмів у жанрі вестерн, об’єднаних постаттю головного героя (героя в усіх сенсах, адже він виступає протагоністом, рятуючи скривджених і караючи лиходіїв), якого і звуть Кусень Сиру. Це відважний ковбой, який не знає страху і, як велять закони жанру, на екрані робить лише правильні вчинки.

 

Поза тим, за кадром відбувається щось ну зовсім неправильне. На зйомках четвертої частини франшизи весь час стаються різні халепи, через які доводиться відтерміновувати процес фільмування. Останньою краплею стає зникнення вагончика з усім кіношним обладнанням. Режисер вирішує, що з нього досить і треба припиняти роботу – кіна не буде.

 

Тим часом Стілтон, заручившись допомогою своєї рідні, яка, вміло замаскувавшись, збирає інформацію серед знімальної групи, дізнається, що під час зйомок попередніх фільмів неподалік також відбувалися дивні речі: пограбування банку, ювелірних крамниць, музею. Репортер рушає слідами викрадачів вагончика і, не без небезпечних пригод, дістається до закинутої золотої шахти, де також мали б відбуватися зйомки. Проте декому було аж надто невигідно, щоб знімальна група потрапила сюди зарано…

 

Читайте також: Уроки медіаграмотності: що розповість про журналістику нова пригода Джеронімо Стілтона?

Лиходієм бути цікавіше?

Звісно  ж Джеронімо Стілтон виходить на слід лиходія. І ним виявляється той, на кого ну нізащо б не могли подумати – надто вже позитивний у нього склався публічний імідж. Загалом, здавалося б, цій особі нема сенсу розмінюватися на такі брудні справи як крадіжки чи нелегальний видобуток золота. «То навіщо?», резонно цікавиться у поганця репортер.

 

Його мотиви водночас і банальні, і несподівані. Виведений на чисту воду поганець пояснює, що йому, мовляв, просто потрібні гроші, аби утримувати колишніх дружин, вілли й собак. Але інший його аргумент відкриває справжню сутність цієї особи – він каже, що лиходієм бути цікавіше, ніж героєм.

Чи справді це так чудова тема для розмови батьків з дітьми під час спільного читання цього коміксу. Адже відсутність внутрішніх обмежень на погані вчинки, можливо, і дарують п’янке відчуття необмеженої свободи. Але, як і в цій історії із Джеронімо Стілтоном, зрештою поганець отримує по заслузі, й очевидно, що нічого хорошого на нього не чекає. То чи справді бути лихим аж так весело?

 

А найважливіше резюме історії звучить із вуст центрального її персонажа. «Вдавати з себе героя це одне, а справді бути героєм зовсім інше», каже Джеронімо Стілтон. І з ним важко не погодитися. Адже саме він, немолодий миш у скромному костюмі з краваткою, зрештою виявляє справді героїчну натуру. 

 

Купити комікс