дебютанти

Кінг, Етвуд і Ґейман розповіли про досвід невдалих презентацій

09.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Письменниця підліткових книжок Челсі Беннінг написала своєму у твіттері, що на її презентацію прийшло всього дві людини, Це викликало обговорення книжкових презентацій, участь у якому взяли Ніл Ґейман, Стівен Кінг та Маргарет Етвуд.

«Лише 2 людини прийшли на мою автограф-сесію, тому я була дуже засмучена. Трохи засмучена, чесно кажучи, і трохи збентежена», — написала Челсі.

 

Ніл Ґейман відповів, що на їхню першу з Террі Пратчеттом презентацію «Добрих передвісників» у Мангеттені не прийшов взагалі ніхто.


Канадський письменник детективів Лінвуд Барклай розповів, як підчас автограф-сесії до нього не підійшла жодна людина, лише один чоловік підійшов і запитав: «Тут прапори продають?».


Стівен Кінг поділився, що коли він підписував «Салимове лігво» — єдиним відвідувачем був товстун, який запитав у нього «Де тут книжки про нацистів?».


У Маргарет Етвуд у аналогічній ситуації запитали, де у цій книгарні липка стрічка.

 

«Над першою книжкою я працював 4 роки. На перше читання прийшло шестеро людей. Одна людина була моїм знайомим, хто передбачив найгірше і привів 4 членів сім’ї. Шостий прийшов з-під дощу. Коли не знаєш, сміятися чи плакати, смійся. І вітаю з твоєю книжкою», — написав Марк Гарріс.


До Джоді Піколт та Крістофера Мура не приходив взагалі ніхто.


Британська письменниця Малорі Блекмен розповіла, як «одного разу виступала в бібліотеці, прийшло п’ять людей, в тому числі мама, яка посадила переді мною двох своїх маленьких дітей, а потім стратегічно “відійшла”, щоб на деякий час отримати спокій».


За словами Пола Фішера, у нього були невдалими перші презентації у США. На першому, у Бостоні, єдиними двома людьми були наглядач і чоловік, який шукав притулку від негоди. «Останній у Лос-Анджелесі видався майже ідентичним, за винятком того, що нікому в Лос-Анджелесі не потрібен притулок від негоди», — зазначив він.


Успіху Челсі також побажала Шейла О’Фланаган  та зазначила, що «ми всі там були».

 

Письменник Павло Коробчук зазначив на своїй сторінці, що з ним також трапилася подібна історія.

 

Нагадаємо, письменники з усього світу, серед яких Елісон Кіллінг, Ніл Ґейман, Бернардин Еваристо закликали жертвувати кошти для українських біженців.

 

Читайте також: Територія young adult: що читати, коли набридли Діккенс і Чіпка з волами