«Книга року ВВС» оголосила переможців 2022 року 

16.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журі премії «Книга року ВВС» визначило лауреатів 2022 року. Про це повідомили під час церемонії нагородження, що відбувалась онлайн.

У номінації «Книга року BBC» перемогу здобув Андрій Сем’янків (MED Goblin) з книжкою «Танці з кістками» (Київ: Віхола, 2022).

 

 

У номінації «Дитяча книга року» переміг Андрій Бачинський з книжкою «Примари Чорної діброви» (Львів: Видавництво Старого Лева, 2022).

 

Премію у номінації «Есеїстика» отримав Павло Казарін за книжку «Дикий Захід Східної Європи» (Харків: Віват, 2022).

Переможець у кожній номінації отримає 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті. Видавці книжок-переможців матимуть право використовувати логотипи Книги року BBC у наступних виданнях.

 

«Цього року сама можливість проведення конкурсу була предметом довгих дискусій, ми обговорювали, чи слушний для цього час і чи взагалі буде достатньо книжок для розгляду. Тепер ми знаємо, що час був слушним і книжок подали достатньо. Ми отримали так багато книжок, хоча й у цифрових версіях. Зокрема і книги про війну, яка триває в Україні. Так багато книжок прийшло з Харкова, який страждає від обстрілів. Тепер ми знаємо, що навіть під час війни книжки видають, купують і читають», – сказала редакторка BBC News Україна та членкиня журі Марта Шокало під час відкриття віртуальної церемонії нагородження.

 

До журі премії увійшли: професорка Національного університету «Києво-Могилянська академія», літературознавиця Віра Агеєва, телеведучий Вадим Карп’як, письменниця, радниця з питань культури Європейського банку реконструкції і розвитку Світлана Пиркало, блогер Віталій Чепинога, головна редакторка BBC News Україна Марта Шокало.

 

Раніше повідомлялося, що журі літературної премії «Книга року ВВС-2022» визначило короткі списки претендентів.

 

Нагадаємо, у конкурсі «Книга року ВВС-2021» переміг роман Артема Чеха за книжку «Хто ти такий?». «Дитячою Книгою року ВВС» став «Союз Радянських Речей» Петра Яценка. Серед есеїстики перемогу здобула книжка Андрія Содомори «Про що писати».

 

Ілюстрації: bbc.com