книга року BBC

«Книга року ВВС» оголосила переможців 2021-го року

17.12.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журі премії «Книга року ВВС» визначило лауреатів 2021 року. Про це повідомляє кореспондентка Читомо з церемонії нагородження.

У номінації «Книга року BBC» перемогу здобув Артем Чех за книжку «Хто ти такий?» (Чернівці: Meridian Czernowitz, 2021).

У номінації «Дитяча книга року» переміг Петро Яценко з книжкою «Союз Радянських Речей» (Київ: Портал, 2020).

Премію у номінації «Есеїстика» отримав Андрій Содомора за книжку «Про що писати» (Львів: Апріорі, 2021).

Переможець у кожній з номінацій отримає грошову премію у розмірі гривневого еквівалента 1000 фунтів стерлінгів. Видавці книжок-переможців отримають право використовувати логотип премії Книга року BBC на наступних виданнях.

 

Також під час церемонії оголосили переможця читацької номінації. Читачкою року стала Людмила Даниленко за рецензію на книжку «Три лини для Марії» Сергія Осоки.

 

До журі премії увійшли: професорка Національного університету «Києво-Могилянська академія», літературознавиця Віра Агеєва, телеведучий Вадим Карп’як, письменниця, радниця з питань культури Європейського банку реконструкції і розвитку Світлана Пиркало, блогер Віталій Чепинога, головна редакторка BBC News Україна Марта Шокало.

 

Раніше повідомлялося, що журі літературної премії «Книга року ВВС-2021» визначило короткі списки претендентів. Їх обрали з-поміж 39 видань, що увійшли у довгі списки.

 

Нагадаємо, у конкурсі «Книга року ВВС-2020» переміг роман Сергія Сергійовича SAIGONа «Юпак». «Дитячою Книгою року ВВС» стала «Мед і Паштет – фантастичні вітрогони» Уляни Чуби. Серед есеїстики перемогу здобула книжка Оксани Забужко «Планета полин».

 

Як відомо, «Книгою року BBC 2019 року» став роман Тамари Горіха Зерня «Доця». У номінації «Дитяча Книга року BBC-2019» переміг Володимир Арєнєв з романом «Сапієнси». Переможцем у категорії «Книгу року ВВС- Есеїстика-2019» став Тарас Прохасько зі збіркою «Так, але».