кримські татари

Книжка про депортацію кримських татар стала фіналісткою премії Рафала Лемкіна

11.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Книжка американського україніста Рорі Фінніна «Кров інших: кримський злочин Сталіна і поетика солідарності» (Blood of Others: Stalin’s Crimean Atrocity and the Poetics of Solidarity) стала фіналісткою Книжкової премії Рафала Лемкіна 2023 року. Про це повідомили на офіційному сайті премії.

У списку фіналістів опинилося 4 видання. Серед них — «Кров інших: кримський злочин Сталіна і поетика солідарності» Рорі Фінніна, розповідає про депортацію кримських татар у 1944 році.

 

«Прокладаючи нові шляхи між славістикою та близькосхідними студіями, “Кров інших” є переконливим і своєчасним дослідженням ідей та ідентичностей, що циркулюють між росією, Туреччиною та Україною — трьома країнами, які визначають долю нестабільної й геополітично ключової частини нашого світу», — йдеться в анотації.

 

фіналіст премії

Переможницею 2023 року стала Сабіна Кадо з книжкою «Більше, ніж різанина: Расове насильство і громадянство на гаїтянсько-домініканському прикордонні» (More than a Massacre: Racial Violence and Citizenship in the Haitian-Dominican Borderlands). Комітет премії Лемкіна обирав переможця серед понад шістдесят книжок, опублікованих у 2021 і 2022 роках.

 

Рорі Фіннін — американський україніст, голова українських студій у Кембриджському університеті. Вивчає взаємозв’язок літератури та національної ідентичності в Україні, літературу радянських дисидентів та турецьких націоналістів.

 

Рафал (Рафаель / Рафаїл) Лемкін — польський та американський науковець-правник єврейського походження, фундатор дослідження геноциду. Відомий насамперед своїми дослідженнями з історії трагедій вірмен і євреїв та запровадженням слова «геноцид» як правового поняття.

 

Книжкову премію імені Рафала Лемкіна вручає Інститут із вивчення геноциду. Премію присуджують раз на два роки за найкращу науково-популярну книжку, присвячену причинам, запобіганню, реагуванням або наслідкам геноциду та масових звірств.

 

Нагадаємо, 2021 року у вільний доступ виклали першу в Україні аудіокнижку про історію кримських татар.

 

Читайте також: Обличчя Криму: книжки про минуле і теперішнє нашого півострова

 

Чільне фото: roryfinnin.com