злочини росії

Російський суд не звільнив журналіста Амета Сулейманова попри його стан здоров’я

02.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Фрунзенський районний суд російського міста Владимирвідмовився звільнити кримськотатарського громадянського журналіста Амета Сулейманова, хоча в його медичних документах є хвороби, що забороняють тримати під вартою. Про це повідомила адвокатка Сулейманова Ліля Гемеджи «Кримській солідарності».

Захист Сулейманова подавав клопотання про проведення медичного огляду і отримання медичного висновку. Ліля Гемеджи повідомила, що за рік стан Амета Сулейманова значно погіршився. Про це свідчать результати медогляду. 2 із захворювань журналіста належать до переліку тих, що передбачають звільнення від покарання. Попри це під час суду представниця медико-санітарної частини заявила, що ступінь захворювання політв’язня «недостатньо тяжкий». Вона також не змогла пояснити, в які терміни Сулейманову зроблять операцію на серці.

 

Наразі Амет Сулейманов не отримує необхідного лікування, приймає лише ліки, що збивають артеріальний тиск.

 

Амет Сулейманов – фігурант третьої бахчисарайської справи «Хізб ут-Тахрір». Під приводом участі в цій політичній партії росіяни фабрикують справи проти кримських татар, які не сприйняли окупацію півострова й намагаються боротися з режимом. У 2020 році суд ухвалив призначити Сулейманову запобіжний захід у вигляді домашнього арешту – це єдиний випадок у практиці кримінальних справ «Хізб ут-Тахрір» у росії.

 

Амет Сулейманов страждає на артеріальну та мітральну недостатності серця. Йому рекомендували зробити операцію із заміни серцевого клапана.

 

Під час судового розгляду справи Сулейманова спочатку вивозили до Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону на слухання, але пізніше дозволили виступати через відеозв’язок. 5 квітня 2023 року вирок Сулейманову набув чинності: йому присудили 12 років колонії суворого режиму. Російські силовики забрали Амета з дому для відбування покарання.

 

У СІЗО здоров’я політв’язня продовжувало погіршуватися. Серцева недуга Сулейманова входить до урядового переліку захворювань, наявність яких перешкоджає утриманню під вартою, але російська влада не бере це до уваги.

 

Як повідомлялося, у 2023 році правозахисні організації закликали звільнити Амета Сулейманова.  Попри це, розгляд клопотання про звільнення російський суд переніс на невизначений термін.

 

Читайте також: Висвітлювати правду – не злочин. Історія кримськотатарського стрімера Амета Сулейманова

 

Чільне фото: ctrcenter.org