злочини росії

Правозахисники закликають звільнити журналіста Амета Сулейманова

07.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Правозахисні організації закликають звільнити громадянського журналіста «Кримської солідарності» Амета Сулейманова. 6 квітня російські силовики взяли його під варту та відвезли до СІЗО Сімферополя. Про це повідомляє Центр прав людини ZMINA.

 

Амет Сулейманов, який має хворе серце, ризикує померти в ув’язненні через негайну потребу в операції із заміни клапана на серці. Позбавлення волі фактично є смертним вироком для журналіста.

 

Раніше Комітет ООН проти катувань звернувся до рф з вимогою призупинити виконання вироку із реальним ув’язненням. В ООН наполягають на проведенні комплексного медичного обстеження та надання необхідного лікування.

 

Особливе занепокоєння перебування Амета Сулейманова у СІЗО викликає на тлі систематичного ненадання належної медичної допомоги іншим кримським політичним в’язням, через що у лютому 2023 року у місцях позбавлення волі уже померли двоє політичних в’язнів — Костянтин Ширінг та Джеміль Гафаров, а політув’язнена громадянська журналістка Ірина Данилович оголошувала голодування.

 

Правозахисники закликають уряди іноземних держав та міжнародні організації тиснути на росію, аби та звільнила Амета Сулейманова та інших політв’язнів.

 

Ознайомитись з повним текстом заяви та підписати її можна на сайті Центру прав людини ZMINA.

 

Нагадаємо, незаконно ув’язнену рф Ірину Данилович не вивозять із СІЗО на обстеження

 

Читайте також: Путівник з історії утисків української мови