злочини росії

Незаконно ув’язнену рф Ірину Данилович не вивозять із СІЗО на обстеження

03.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Громадянську журналістку Ірину Данилович, засуджену в тимчасово окупованому Криму за нібито зберігання вибухівки, вкотре не вивезли на обстеження до цивільної лікарні. Про це повідомив її батько Броніслав Данилович.

За його словами, Ірину мали вивезти для проведення МРТ голови ще 29 березня.

 

«Мене знов обдурили, хоча начальник СІЗО на особистому прийомі обіцяв. Не вивезли», — сказав батько журналістки.

 

Він зазначив, що відвідував «начальника» медичного управління так званої «федеральної служби виконання покарань республіки Крим» з проханням призначити обстеження доньки та її лікування.

 

«Вони стверджують, що загрози життю немає, що всі необхідні для Ірини ліки в СІЗО є і відмовляються приймати ті, що їй передають в ізолятор. Всі лікарі системи ФСІН під контролем ФСБ, таке враження, що вони стажувалися в Бухенвальді чи в якомусь іншому нацистському концтаборі», — розповів Данилович.

 

Він зазначив, що його донька продовжувала сухе голодування з вимогою провести повноцінне обстеження і лікування.

 

«Інформацію від неї швидко отримувати складно. Маємо право на два побачення на місяць, поговорити телефоном, дивлячись крізь скло одне на одного. Адвокату теж складно зустрітися з нею, часто немає вільних приміщень для побачень адвокатів із в’язнями», – повідомив батько Ірини Данилович.

 

Як відомо, Ірина Данилович зникла 29 квітня 2022 року в тимчасово окупованому Криму, коли поверталася з роботи додому.

 

Данилович інкримінували «незаконне виготовлення, транспортування чи зберігання вибухових речовин» (ч. 1 ст. 222.1 Кримінального кодексу рф).

 

«Влада» тимчасово окупованого Криму почала переслідувати Данилович у розпал пандемії Covid через її журналістські репортажі для проєкту «Кримська медицина без обкладинки» про проблеми кримської системи охорони здоров’я, які вона публікувала на загальнодоступній сторінці у Facebook. Зокрема у грудні 2021-го в телеграм-каналі «Лис і ворона» з’явилася серія дискредитаційних публікацій, де Данілович таврували як «іноземну агентку». Також журналістка співпрацювала з медійними й правозахисними ініціативами «InЖир-медіа», «Кримський процес» та іншими.

 

Як повідомлялося, російський суд у Криму засудив Данилович до 7 років позбавлення волі. Раніше журналістка повідомляла, що її піддають тортурам.

 

Читайте також: Нові кримські політв’язні. Історія громадянської журналістки Ірини Данилович

 

Джерело: QIRIM.News

Чільне фото: ZMINA