злочини росії

Російський суд у Криму засудив журналістку Данилович до 7 років в’язниці

28.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Окупаційний міський суд Феодосії засудив кримську журналістку Ірину Данилович до семи років позбавлення волі. Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомила громадська організація «Крим_ SOS».

Вирок винесла «суддя» Феодосійського міського суду Наталія Кулинська. Також вона присудила Данилович 50 тисяч рублів штрафу.

 

Як зазначають на сайті правозахисної ініціативи «Кримський процес», представник російського держобвинувачення Дмитрій Лященко під час виступів у дебатах заявив, що нібито провина підсудної була повністю доведена в ході судового слідства.

 

Окрім тюремного ув’язнення, Данилович також має сплатити штраф у розмірі 50 тисяч рублів (26 тис. грн). На запитання, чи підсудній зрозуміла суть вироку, журналістка відповіла негативно.

 

Російська прокуратура просила для Данилович сім років колонії та штраф на суму 60 тисяч рублів.

 

 

Виступаючи в суді з останнім словом напередодні обвинувального вироку, журналістка зазначила, що вона не перша, до кого фсб Росії застосовує «брудні методи фальсифікацій», а також озвучила прізвища жителів Криму, викрадених у Криму з 2014 року. 

 

Перед засіданням Данилович встигла повідомити, що протягом місяця у неї розвивається отит і жодної допомоги у СІЗО їй не надають.

 

«Ріж собі вени й нас не чіпай», — так журналістка описала відповідь на своє звернення до медичної частини слідчого ізолятора.

 

У «суді» вона поскаржилася на постійний головний біль, а потім повідомила, що не розуміє, де перебуває і що відбувається.

 

«Данілович виявляла ознаки втрати координації рухів. У результаті конвой викликав машину швидкої медичної допомоги, підсудну повели із зали суду до конвойного приміщення, засідання відклали на невизначений термін», — повідомив кореспондент «Кримського процесу».

 

Як відомо, Ірина Данилович зникла 29 квітня 2022 року в тимчасово окупованому Криму, коли поверталася з роботи додому. 

 

Данілович інкримінували «незаконне виготовлення, транспортування чи зберігання вибухових речовин» (ч. 1 ст. 222.1 Кримінального кодексу рф). 

 

«Влада» тимчасово окупованого Криму почала переслідувати Данилович у розпал пандемії Covid через її журналістські репортажі для проєкту «Кримська медицина без обкладинки» про проблеми кримської системи охорони здоров’я, які вона публікувала на загальнодоступній сторінці у Facebook. Зокрема у грудні 2021-го в телеграм-каналі «Лис і ворона» з’явилася серія дискредитаційних публікацій, де Данілович таврували як «іноземну агентку». Також журналістка співпрацювала з медійними й правозахисними ініціативами «InЖир-медіа», «Кримський процес» та іншими.

 

Як повідомлялося, українські правозахисники та іноземні журналісти вимагали терміново звільнити викрадену журналістку. 

 

Нагадаємо, раніше Данилович побив конвой фсб. До неї також застосовували тортури.

 

Читайте також: Нові кримські політв’язні. Історія громадянської журналістки Ірини Данилович