Крим

Незаконно ув’язнену журналістку Данилович побив конвой фсб

28.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Кримська громадянська журналістка та правозахисниця Ірина Данилович, яку незаконно утримує в неволі російська окупаційна влада, заявила про те, що співробітники фсб рф чинять тиск на неї. Про це йдеться у листі, переданому Данилович із СІЗО.

«Я, Данилович І.Б., хочу заявити про те, що агресивні та протиправні дії з боку співробітників фсб Сімферополя не припиняються досі!» — написала вона та повідомила, що 5 липня під час етапування її до окупаційного «Київського райсуду» Сімферополя її побив конвой фсб.

 

22 липня під час етапування з управління служби до сімферопольського СІЗО конвоїр фсб з особливою агресією зазначив, що їй «підкинули замало вибухівки» під час затримання. За його словами, якби він затримував Данілович, то «підкинув би більше» й водночас додав би «ще кілограм наркотиків»

 

 

Ірина Данилович зникла 29 квітня 2022 року в окупованому Криму, коли поверталася з роботи додому. Згодом викрадену окупантами журналістку знайшли у сімферопольській в’язниці. В той самий час в її будинку провели обшук. Данилович інкримінують «незаконне виготовлення, транспортування чи зберігання вибухових речовин» (ч. 1 ст. 222.1 Кримінального кодексу рф). Санкція інкримінованої статті передбачає від шести до восьми років та до 100 тисяч рублів штрафу.

 

«Влада» тимчасово окупованого Криму почала переслідувати Данилович у розпал пандемії Covid через її журналістські репортажі для проєкту «Кримська медицина без обкладинки» про проблеми кримської системи охорони здоров’я, які вона публікувала на загальнодоступній сторінці у Facebook. Зокрема у грудні 2021-го в телеграм-каналі «Лис і ворона» з’явилася серія дискредитаційних публікацій, де Данілович таврували як «іноземну агентку». Також журналістка співпрацювала з медійними й правозахисними ініціативами «InЖир-медіа», «Кримський процес» та іншими.

 

Як відомо, українські правозахисники та іноземні журналісти опублікували звернення, у якому вимагають терміново звільнити викрадену журналістку. 

 

Джерело: ZMINA

 

Чільне фото: injir.org