злочини росії

Викрадена у Криму журналістка Данилович заявила, що піддається тортурам

02.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Під час допитів громадянської журналістки Ірини Данилович представники фсб застосовували тортури. Про це вона повідомила в міському «суді» Феодосії.

За словам активістки, допити супроводжувалися не лише психологічним тиском: її били й душили, забороняли відвідувати туалет. Через залякування вона змушена була підписати надані їй фсб папери й чисті бланки, після чого їй висунули обвинувачення у нібито зберіганні «вибухових речовин». До цього моменту, зазначила журналістка, таких обвинувачень не висували — весь цей час її допитували про зв’язки з українськими спецслужбами.

 

Під час засідання суду адвокати звернули увагу на неправомірні дії щодо оголошення показань свідків: відмову в допиті 15 свідків захисту, відмову в дослідженні речових доказів, бездіяльність суду при відмові свідка давати свідчення тощо. 

 

Ірина Данилович зникла 29 квітня 2022 року в тимчасово окупованому Криму, коли поверталася з роботи додому. 

 

На відеозаписі, який дослідили у суді, зафіксовано, як кілька людей силою закидають громадянську журналістку до салону авто. Далі один з чоловіків пред’являє невідоме посвідчення водієві таксі, який став свідком подій, і той спішно залишає місце затримання.

 

Данилович інкримінують «незаконне виготовлення, транспортування чи зберігання вибухових речовин» (ч. 1 ст. 222.1 Кримінального кодексу рф). Санкція інкримінованої статті передбачає від шести до восьми років та до 100 тисяч рублів штрафу.

 

«Влада» тимчасово окупованого Криму почала переслідувати Данилович у розпал пандемії Covid через її журналістські репортажі для проєкту «Кримська медицина без обкладинки» про проблеми кримської системи охорони здоров’я, які вона публікувала на загальнодоступній сторінці у Facebook. Зокрема у грудні 2021-го в телеграм-каналі «Лис і ворона» з’явилася серія дискредитаційних публікацій, де Данілович таврували як «іноземну агентку». Також журналістка співпрацювала з медійними й правозахисними ініціативами «InЖир-медіа», «Кримський процес» та іншими.

 

Як відомо, українські правозахисники та іноземні журналісти опублікували звернення, у якому вимагають терміново звільнити викрадену журналістку. 

 

Нагадаємо, раніше Данилович побив конвой фсб.

 

Джерело: Кримський процес

 

Чільне фото: injir.org