злочини росії

Розгляд клопотання про звільнення незаконно ув’язненого росією Амета Сулейманова перенесли

27.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Російський суд переніс на невизначений термін розгляд клопотання сторони захисту щодо звільнення політв’язня, громадянського журналіста, кримського татарина Амета Сулейманова від відбування покарання через поганий стан здоров’я. Про це повідомила його дружина Ліля Люманова.

Слухання мали відбутися 27 вересня, але політв’язня етапували до в’язниці «Владимирський централ». Коли саме відбудуться слухання – невідомо.

Дружина Амета Сулейманова розповіла, що не має від чоловіка жодних звісток і не знає, де він перебуває зараз. «Я дуже переживаю за нього, за його здоров’я, але поки що – тиша», – сказала Ліля Люманова.

 

Амет Сулейманов – фігурант третьої бахчисарайської справи «Хізб ут-Тахрір». Під приводом участі в цій політичній партії росіяни фабрикують справи проти кримських татар, які не сприйняли окупацію півострова й намагаються боротися з режимом. У 2020 році суд ухвалив призначити Сулейманову запобіжний захід у вигляді домашнього арешту – це єдиний випадок у практиці кримінальних справ «Хізб ут-Тахрір» у росії.

 

Амет Сулейманов страждає на артеріальну та мітральну недостатності серця. Йому рекомендували зробити операцію із заміни серцевого клапана.

 

Під час судового розгляду справи Сулейманова спочатку вивозили до Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону на слухання, але пізніше дозволили виступати через відеозв’язок. 5 квітня 2023 року вирок Сулейманову набув чинності: йому присудили 12 років колонії суворого режиму. Російські силовики забрали Амета з дому для відбування покарання.

 

У СІЗО здоров’я політв’язня продовжувало погіршуватися. Серцева недуга Сулейманова входить до урядового переліку захворювань, наявність яких перешкоджає утриманню під вартою, але російська влада не бере це до уваги.

 

Нагадаємо, раніше правозахисні організації закликали звільнити Амета Сулейманова.

 

Читайте також: Висвітлювати правду – не злочин. Історія кримськотатарського стрімера Амета Сулейманова

 

Джерело: ZMINA

Чільне фото: видання “Ґрати”