ринок

Книжковий ринок «Петрівка» у Києві планують знести

05.07.2020
Книжковий ринок «Петрівка»

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На місці книжкового ринку «Петрівка» планують побудувати однойменний ТРЦ, а сам ринок – знести. Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці Владислав Трубіцин, який ініціював кампанію захисту ринку.

«На основі незаконних рішень міської влади від 2004 року новий власник і адміністрація ринку кулуарним способом ухвалили рішення про ліквідацію ринку “Петрівка” до 1 січня 2021 року. На цьому культовому місці, де понад 20 років реалізовувався найвишуканіший букіністичний і навіть антикварний книжковий попит, тепер планують звести черговий ТРЦ», – написав Владислав Трубіцин.

 

Адміністрація ринку повідомила підприємцям, що вони повинні переїхати на узгоджене місце в районі ангарів на станції метро «Лісова», бо «бульдозери за день все знесуть», і ринку на Петрівці не буде. Проте, як повідомляє Владислав Трубіцин, нещодавно ринок відремонтували за кошти місцевих підприємців, і тоді адміністрація обіцяла, що їх з території ринку ніхто не вижене.

 

Працівники ринку створили громадську організацію для захисту «Петрівки» і запустили кампанію #savePetrovra. Вони будуть боротися за те, щоб територію книжкового ринку передали у власність місцевій общині.

 

«Ми вважаємо, що книжковий ринок “Петрівка” – це цілий культурний пласт, культове місце, яке виконує важливу соціальну та культурну функції, чого не можна сказати про ТРЦ, яких в Києві хоч греблю гати. Наш ринок – це тисячі робочих місць, сплата податків до міського бюджету, це логістично доступний об’єкт соціального значення», – каже Владислав Трубіцин.

 

Підприємці будуть оскаржувати рішення Київради 2004 року щодо ділянки землі під книжковим ринком.

 

Як повідомляє Владислав Трубіцин, побудувати на місці книжкового ринку ТРЦ планує бізнесмен, власник низки столичних ТРЦ Вагіф Алієв.

 

Петрівка – це найбільший в Києві книжковий ринок, заснований у 1997 році. На Петрівці можна знайти книжки будь-яких жанрів і галузей знань: від романів до професійної літератури вузького профілю.

 

Раніше ми повідомляли, що біля кордону затримали мікроавтобус з партією російських книжок.

 

Читайте також: Війна і книговидання: як змінюється книжковий ринок України.

 

Чільна: Big Kiyv