Катерина Степаніщева

Книжку Оксани Лущевської «Це тиха ніч, мій астронавте» видадуть у США

04.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В американському видавництві Tilbury House вийде друком книжка української дитячої письменниці Оксани Лущевської «Це тиха ніч, мій астронавте» (“Queit night, my astronaut”). Про це повідомили на сайті Publishers Marketplace.

Виходу книжки сприяла літературна агентка Еллісон Ремчек (Stimola Literary Studio). Як розповіла Оксана Лущевська в коментарі Читомо, спершу вона запропонувала рукопис колегам з Асамблеї дитячої літератури, однак не отримала відповідь. Згодом з письменницею сконтактувала Ремчек.

 

«Ми цілий рік шукали правильного видавця. Було кілька видавництв, які працюють на дві країни, і були ситуації, скажімо, коли сторона США хоче видавати рукопис, а сторона іншої країни – не готова давати дітям книжку про війну. Була й видавчиня, яка хотіла інші ілюстрації, щоб не такі патріотичні. Та мені було суттєво, щоб книжка вийшла така ж сама, як в Україні. Врешті, навесні 2023 ми знайшли видавництво, чиє бачення – давати дітям книжки про демократію, рівність, цінності і права людини», — розповіла Оксана Лущевська.

 

Вона переконана, що книжка має можливість потрапити в шкільні та класні бібліотеки, оскільки у США переймаються темою російсько-української війни. «У дитячій літературі є дискурс про те, що діти мають більше читати книжок із різних країн, щоб розумітися, що ми всі – громадяни світу і всі взаємовідповідальні одне перед одним. Нам вагомо, щоб американські діти читали ті книжки, які читають українські діти. Це творить спільний наратив і спільний дискурс», — зазначає письменниця.

 

“Queit night, my astronaut” має вийти взимку 2024 року, за 2 роки від початку нової фази російсько-української війни.

 

Українською книжка вийшла 2022 року у видавництві «Книголав». Ілюстраторка видання — Катерина Степаніщева. Видання стало переможцем конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2022».

 

У формі дитячого щоденника книжка розповідає про перші 10 днів широкомасштабного російського вторгнення на територію України. Головна героїня — семирічна дівчинка Ія, яка робить записи про подробиці свого життя, турботи, мрії та переконання.

 

 

Нагадаємо, 2022 року у США видали книжку “Blue Skies and Golden Fields. Celebrating Ukraine” Оксани Лущевської.

 

Читайте також: Це тиха ніч, мій астронавте: книжка про війну й віру в перемогу добра