IBBY

Книжку української письменниці номінували на престижну премію Швеції

07.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги IBBY номінувала шведське видання книжки Катерини Єгорушкіної «Мої вимушені канікули» на премію Пітера Пена. Про це повідомили у соцмережах IBBY.

«Мої вимушені канікули» вийшли друком 2022 року у видавництві Vivat з ілюстраціями Соні Авдєєвої та практичним додатком від дитячої сімейної психологині Світлани Ройз.

 

«Це не лише сумна і пронизлива історія, а й дуже важлива книга. Поки в Україні триває війна, нам потрібно нагадувати про її жахливі реалії і повертати людські обличчя тим, хто ховається в бомбосховищах і підвалах», — написала книжкова оглядачка Клара Еннерфельт.

 

В анотації до книжки розповідають, що канікули головної героїні спричинені війною. Разом із батьками й меншим братиком дівчинка переїжджає у підвал своєї багатоповерхівки, ховаючись від обстрілів. У ході розповіді сім’я намагається пристосуватися до нової реальності.

 

 

Водночас на премію номінували й книжку російських авторів «Їжачок в тумані» Сергєя Козлова й Юрія Норштейна. У Швеції цю книжку видало видавництво Karneval. Юрій Норштейн відомий тим, що підтримав окупацію Криму росією й інші тези російської пропаганди, зокрема про «стрілянину на Майдані».

 

Премія Пітера Пена — шведська дитяча літературна премія, яка щорічно присуджується іноземному автору за перекладену дитячу чи юнацьку книгу. Премію у 2000 році заснували IBBY Sweden та книжковий ярмарок у Гетеборзі. Зазначимо, у 2017 році премією нагородили книжку російської авторки Даші Толстікової «Мій рік туги».

 

Як повідомлялося, раніше американська секція IBBY відзначила дві українські книжки.

 

Читайте також: «Мої вимушені канікули» — виходить нова дитяча книжка про війну