Аґрафка

Книжки «Аґрафки» увійшли у колекцію найкрасивіших книжок-картинок dPICTUS

15.10.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Три книжки творчої майстерні «Аґрафка» відібрали до колекції найкрасивіших книжок-картинок Франкфуртського книжкового ярмарку від платформи dPICTUS. Перелік усіх книжок колекції розміщений на сайті платформи.

 

До списку увійшли: «Голосно, тихо, пошепки», «Я так бачу» та «Війна, що змінила Рондо» «Аґрафки».

Уклали колекцію п’ятеро експертів: Леонард С. Маркус (США), Софі Ван дер Лінден (Франція), Мартін Солзбері (Велика Британія), Улла Редін (Швеція) та Сем МакКален (Велика Британія).

 

Співзасновник та керуючий директор dPICTUS Сем МакКален в ексклюзивному коментарі Читомо розповів, що список, до якого входить сотня найкрасивіших книжок-картинок, був укладений спеціально до Франкфуртського книжкового ярмарку.

 

«Я запросив чотирьох експертів з дитячих книжок із різних країн, щоб вони зайшли на платформу і просто вибрали ті, які їм найбільше подобаються. Кожен з них обрав стільки книжок, скільки хотів. Тоді я підбив підсумки. І книжки, які куратори обирали найбільше разів, склали сотню найкращих», — пояснив він.

 

МакКален висловив сподівання, що цю колекцію вдасться представити і на інших книжкових ярмарках та фестивалях. Зокрема, на Болонському книжковому ярмарку.

 

«Залишимо ми цю концепцію сотні чи змінимо щось — я поки не певен. Але було б дуже-дуже круто привезти колекцію на інші ярмарки», — зазначив він.

 

Представник dPICTUS звернув увагу на те, що книжок-картинок перекладається дуже мало. Тож одне з його головних завдань — сприяти перекладу і виданню таких книжок у країнах, де рідко видають переклади. Зокрема — в Англії.

 

«Ми надаємо майданчик художникам, яких запрошуємо, щоб вони розповіли історію книжки, її створення. Сам я про них не пишу, інтерв’ю не беру. Я даю художникам багато простору. І їм це подобається. Бо вони мають змогу розповісти про найцікавіші частини процесу роботи над книжкою, про труднощі, і що це все для них значить. Даю їм свободу просто розказати про створення книжки», — розповів він.

 

dPICTUS — це кураторська платформа, на якій видавці книжок-картинок та книжкові агенти представляють свої видання міжнародним професійним видавцям протягом усього року, укладаючи угоди з придбання прав, створюючи можливості для бізнесу та налагоджуючи контакти для зустрічей на книжкових виставках. Платформа веде також свій блог Picturebook makers blog, де розповідає про найяскравіші книжки-картинки світу та представляє їхніх творців.

 

Нагадаємо, що «Голосно, тихо, пошепки» та «Я так бачу» перемогли у номінації нон-фікшн для дітей «BolognaRagazzi 2018» – однієї із найпрестижніших нагород у галузі дитячої літератури в світі.

 

Також вони стали переможцями конкурсу «Найкращий книжковий дизайн»: «Голосно, тихо, пошепки» у 2017-му (переможець у категорії «Дитяча книга») та «Я так бачу» – у 2018-му (1 місце та Гран-Прі).

 

Чільне зображення: dpictus.com