Amazon

Книжки Рушді стали бестселерами після нападу на нього

17.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Після замаху на життя Салмана Рушді, його книжки піднялися у рейтингах продажу, а «Сатанинські вірші» стали бестселером Amazon. На це звернули увагу закордонні ЗМІ. 

Зокрема «Сатанинські вірші» займають перше місце в категоріях «Сучасна література та фантастика» та «Гумор і сатира». Наразі це 26-та найпопулярніша книжка на всьому Amazon. А версія аудіокниги «Сатанинські вірші» стала сьомим бестселером у магазині Amazon Audible.

 

До списків бестселерів увійшли також видання автора «Діти опівночі», «Джозеф Антон: мемуари». 

 

Салман Рушді — британський письменник, критик і публіцист індійського походження, колишній президент американського PEN-центру. Лавреат Букерівської премії 1981 року за роман «Опівнічні діти» (українською вийшла у 2007 році у видавництві «Юніверс»). 

 

Роман Рушді 1989 року «Сатанинські вірші» іранський духовний лідер аятола Хомейні назвав блюзнірським і віровідступницьким й закликав стратити автора за грошову винагороду, після чого Велика Британія й Іран на кілька років розірвали дипломатичні відносини, а письменник довгий час був вимушений переховуватися.

 

Нагадаємо, що британський письменник Салман Рушді отримав ножове поранення під час виступу в Інституті Шатокуа у США. Автор залишився живий. 

 

Як відомо, британській письменниці Джоан Ролінґ погрожують за підтримку Салмана Рушді. Користувач соціальної мережі Twitter під іменем Meer Asif Asiz відповів на твіт підтримки письменниці Рушді: «Не хвилюйся. Ти наступна». З цього ж акаунту підтримували нападника Рушді, та наразі його вже видалили.

 

Фото: Johannes Eisele | Afp | Getty Images