замах

На Салмана Рушді скоїли напад у США

12.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Британський письменник Салман Рушді отримав ножове поранення під час виступу в Інституті атокуа у США. Про це стало відомо із відео з місця події.

Поліція штату Нью-Йорк повідомила, що підозрюваний чоловік вибіг на сцену та напав на Рушді та його співрозмовника Генрі Різа, коли той оголошував Рушді перед лекцією.

 

«Рушді отримав, очевидно, ножове поранення в шию», — йдеться в заяві поліції.

 

Письменника гелікоптером доставили до місцевої лікарні. Його стан наразі невідомий. Різ отримав незначну травму голови.  

 

Підозрюваний у злочині перебуває під вартою.

 

 

Салман Рушді — британський письменник, критик та публіцист індійського походження, колишній президент американського PEN-центру. Лауреат Букерівської премії 1981 року за роман «Опівнічні діти» (українською вийшла у 2007 році у видавництві «Юніверс»). 

 

Роман Рушді 1989 року «Сатанинські вірші» іранський духовний лідер аятола Хомейні назвав блюзнірським і віровідступницьким й закликав стратити автора за грошову винагороду, після чого Велика Британія й Іран на кілька років розірвали дипломатичні відносини, а письменник довгий час був вимушений переховуватися.

 

Винагороду за голову Рушді досі не скасували, хоча уряд Ірану дистанціювався від указу Хомейні.

 

Генрі Різ — співзасновник некомерційної організації City of Asylum, яка надає притулок письменникам, які довелося емігрувати через загрозу переслідування.

 

Нагадаємо, на початку липня Рушді анонсував новий роман. У лютому серед інших представників PEN International він підписав заяву PEN International з вимогою припинити жорстокість, спричинену російським вторгненням в Україну, й засудив війну.

 

Джерело: ВВС